Ужгородський «Автомобіліст» зникне?

Опубліковано:

 Від єдиного комунального стадіону міста забирають землю

В Ужгороді може зникнути спортивна споруда: стадіон “Автомобіліст”, який знаходиться в занедбаному стані, взялися активно забудовувати. Минулого тижня просто на території почали зводити фундамент. Активісти забили на сполох і кинулися звертатися в усі інстанції. Тепер “Автомобілістом” займатимуться прокуратура, Держархбудінспекція та… меценати.

Про те, що стадіон “Автомобіліст” гине, було відомо всім мешканцям Ужгорода. Тут уже давно не проводять змагання, а футбольне поле елементарно заростає травою. Крім того, минулого тижня цей спортивний об'єкт міг узагалі зникнути. “У суботу на території, яка належить “Автомобілісту”, почали щось будувати, – розповів директор ДЮСШ Анатолій Коломієць. – Звісно, залишати це просто так ми не могли. Тому зверталися в усі інстанції – від муніципальної міліції до міського голови”. Виявляється, що біля спортивної споруди зводять багатоповерхівку, забудовник має всі відповідні документи. Цю інформацію підтвердили і в мерії – дозволи дали за попередньої влади. “Ділянку придбала приватна особа, яка передала її в суборенду, – розповів  перший заступник начальника інспекції Державної архітектурно-будівельної інспекції України в Закарпатській області Олександр Шеба. – За документами це має бути 4-поверховий будинок із 16-ма квартирами. І все ж виникає питання – як забудовник його обслуговуватиме, коли дім знаходиться прямо на межі стадіону. Це ж фізично неможливо. Як до будинку під'їде пожежна машина при потребі? Або якщо необхідно зробити ремонт?” Обурив цей факт і Федерацію футболу Ужгорода. “На “Автомобіліст” у нас були великі плани, – розповів голова Ужгородської Федерації футболу Віктор Качур. – Зреш­тою, це єдиний муніципальний стадіон, який залишився в обласного цент­ру. А втім, як ми проводитимемо тут, наприклад, дитячі змагання, якщо елементарно не зможемо забезпечити сюди приїзд швидкої допомоги?”   
І все ж для боротьби за стадіон знайшли спосіб. Виявляється, забудовник захопив більше землі, ніж мав на це право – і саме тому з ним збираються судитися і міська влада, і громадськість. “Безпосередньо на будівництві ми встановили, що власник зайняв землю, яка належала стадіону, – розповів в. о. мера Ужгорода Віктор Щадей. – Написали лист у Держархбудінспекцію, а вони дали припис на припинення будівництва. Після цього готуємо позов у прокуратуру про визнання недійсним дозволу, який мерія дала торік забудовникам. Адже якщо його продовжити, то стадіон, фактично, виявиться заблокованим. Свого часу землі навколо цієї споруди і так розікрали”. За словами В. Щадея, після цього відбудеться розмова із самим забудовником, аби з'ясувати, що далі робити із будівництвом – зрештою, призупинити – одне, а куди діти будівельні матеріали та виритий котлован? 
То для чого місту боротися за “Автомобіліст”, який знаходиться в досить плачевному стані? Виявляється, нарешті знайшлися люди, які хочуть його привести до ладу. “Є Федерація футболу міста, області, є меценати, які готові вже вкладати кошти в облаштування,  – зізнався В. Качур. – Якщо все вирішиться добре, і стадіон зможе повноцінно функціонувати, то плануємо встановити тут бігові доріжки, роздягальні, тренажери, футбольне міні-поле, привести до ладу велике футбольне поле”. За його словами, роботи можуть розпочати хоч завтра, але тільки якщо вирішать усі нюанси із будів­ництвом. А, як свідчить практика, подібні суперечки, які потрапляють на розгляд суду, тривають дуже і дуже довго… 

Дмитро ГОНЧАР

Про Захід