Шалене утеплення. Рятуючись від холодів, ужгородці псують фасади будинків

Опубліковано:





Давня як світ істина – аби зберегти тепло у приміщенні, варто не лише його обігрівати, а й пильно стежити, аби тепло не вивітрювалося. Особливо це актуально тепер, коли на вулиці холодає, газ подорожчав, а північний сусід-агресор грозиться взагалі перекрити блакитне паливо за борги.

Саме тому нові будинки покривають спеціальним, “утеплюючим” матеріалом. В обласному центрі частішають випадки, коли власники квартир у багатоповерхівках самі утеплюють стіни зовні свого помешкання.

Наприклад, як зафіксував кореспондент Про Заходу, такі роботи по утепленню стіни проводять, на стінах квартири 9-поверхівки на вул. Легоцького, 46. Стіни кількох квартир у Новому районі, зокрема на вул. Капушанській та вул.Достоєвського, уже давно так утеплені.

Річ, безперечно, корисна з точки зору енергозбереження, але не завжди “естетична” з точки зору зовнішнього вигляду будинку. Хоча зафіксовані нами “утеплені стіни” квартир на вул. Достоєвського та Капушанській пофарбовані “під колір” будинку.

Як повідомив Про Заходу керуючий справами Ужгородського міськвиконкому Олександр Волосянський, роботи з утеплення стіни кваліфікуються як “зміна фасаду”. На що потрібно отримати дозвіл від органів архітектури.

“Загалом, – каже Олександр Волосянський, – аби засклити балкон або поставити кондиціонер потрібно погодження органів місцевої влади. Але люди у нас ще не дійшли до того, аби це сприймати”.

“Поява такого утеплення – це проблема, бо це нарощення товщини стіни, – прокоментував Про Заходу начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, головний архітектор Петро Сарваші. – Самі розумієте, якщо на третьому-четвертому поверсі з`являються такі “нарости”, то на будинок йде додаткове навантаження. Такі будинки й так не дуже привабливо виглядають, а в даному контексті вони стають ще гіршими”.

Водночас головний архітектор наголошує, що проблеми не було б, якби утеплення зробили на всьому будинку. “У Словаччині, наприклад, після проведення таких робіт фасади навпаки – стають більш привабливі, – констатує Петро Сарваші. – Але це можливо тільки тоді, коли весь фасад разом робимо. Це називається “системна зміна фасадів”.

Головний архітектор міста наголосив, що на усі подібні проведення утеплення стін, які уже є в Ужгороді, погодження немає. Та й люди із таким погодженням до органів архітектури не зверталися.

За словами головного архітектора Петра Сарваші, притягувати до відповідальності за такі порушення повинно б Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Закарпатській області.

Втім, зазначив Петро Сарваші, можливо до покарання порушників на практиці справа і не дійде. Головний архітектор навів приклад, що його відомство зверталося до Інспекції із проблемою незаконної заміни вікон на будівлях, однак з інспекції на це прийшла відписка, мовляв це – не їх компетенція.

В підсумку можемо констатувати: якщо хтось вважає подібні дії на стінах його будинку порушенням, таки варто скаржитися до інспекції. Ну або ж до прокуратури. Зрештою, як відомо, стіни будинку, як підвали та дахи, є спільною власністю жителів.

Про Захід


Про Захід