Публічна розмова з Володимиром Гуцулом

Опубліковано:

Платформа Nomen продовжує цикл публічних розмов та освітніх зустрічей у місті Ужгород. В суботу, 25 лютого, о 14:00 Nomen запрошує на публічну розмову “Князь Лаборець & С°: Ужгород та околиці у ранньому Середньовіччі” з істориком Володимиром Гуцулом. Подія відбудеться в культурно-історичному центрі “Совине гніздо”.

Історія Ужгорода бере початок у ранньому Середньовіччі. Події та діячі цього періоду, зокрема легендарний князь Лаборець, стали одним із культурних брендів міста. Та чи можна довіряти першим письмовим згадкам про Унгвар-Ужгород? Хто й коли насправді заснував місто, чи існував князь Лаборець, як виглядали й жили слов'янські князі? За якою технологією створювали “історію народів” у Середньовіччі і що робити з текстами цього періоду? Про це поговоримо з істориком Володимиром Гуцулом.

Хронологічні рамки нашої розмови – період від прибуття угорських племен в Карпатську низовину до християнізації Угорщини, а саме від кінця ІХ до першої третини ХІ століття.За словами Володимира Гуцула, ця розмова буде не так переказом історичних фактів, як обговоренням сучасних принципів роботи історика, а також переваг, нелоліків і меж історичного знання.

На зустрічі ми обговоримо такі питання:

 • Перші письмові згадки про Ужгород, їх вірогідність та основні способи інтерпретації.
   
 • Контексти і технологія створення “історії народів” у Середньовіччі. “Діяння угорців” Анонімуса та способи його коректного прочитання.
   
 • Варвари на марші: прибуття мадярських племен в Карпатську низовину і “завоювання угорської вітчизни”. Війна, суспільство, господарство і переселення народів у ранньому Середньовіччі: що завойовували прибульці і в який спосіб?
   
 • Чи жив на світі князь Лаборець? Якими були регіональні слов'янські еліти Центрально-Східної Європи ІХ-Х століття, як виглядав і як жив слов'янський князь?
   
 • Горянська ротонда і розповсюдження християнства в регіоні. Облаштування Угорської держави св. Стефаном. Початки історичного Ужгорода: Замок Унг (Унгвар) як центр комітату Унг.

Володимир Гуцул – кандидат історичних наук, спеціалізується на воєнній історії європейського Середньовіччя та лицарській культурі.

_________________________________________________________________

Дата: 25 лютого 2017 року

Час: 14:00

Місце: культурно-історичний центр “Совине гніздо” (вул. Ракоці 2)

Тривалість:  3 години

Вхід: 55 грн  

Квитки доступні тут.
______________________________________________

Освітня платформа Nomen – організація, що проводить лекції, публічні розмови, прогулянки, освітні подорожі та культурно-туристичні корпоративні програми. Спікерами Nomen є українські митці, мистецтвознавці, критики, дослідники, підприємці, менеджери культурних та освітніх проектів.

Про Захід