Закарпатські театрали обіцяють студентам безкоштовну студію

Опубліковано:

 У неділю, 19 жовтня, Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв відкрив 69-й театральний сезон. Цього дня зіграли нову виставу-казку Ю. Чорі “Цвіт папороті” та роман з народного життя “Дорога до раю” Д.Кешелі (режисер обох постановок – А.Філіппов). Ці дві роботи театр днями показував і на гастролях у Києві.

“Дорогу до раю” художній керівник театру Василь Шершун називає “візитівкою театру”. Саме тому її й вирішили зіграти на відкритті сезону. І не помилилися. Майже повний зал вибухав то бурхливими оплесками, то щирим сміхом. А на сцені вирувало справжнє закарпатське сільське життя у виконанні всієї театральної трупи. Герої шукали дороги до раю та відповіді на питання, від кого походить людина. Дія відбувалася у радянський час, тому варіантів виявилося чимало. Найбільш креативним був головний герой – школяр Дмитрик, який у своїй відповіді на іспиті на це питання художньо поєднав релігійну, атеїстичну та наукові точки зору, а ще приправив усе соковитим гумором. Колориту картині надали й харизматичні образи “цукрених” діда і баби Митрика – Соломона і Фіскарошки та пана-товариша вчителя Фийси.

Відбувалося це дійство у багатонаціональному селі Вертепі, а розповідав про все автор, якого зіграв сам режисер – Анатолій Філіппов. Крім веселощів, вистава має і філософський бік, адже показано духовність і моральність закарпатців – такі риси, як повага до матері, до рідних, збереження традицій, пам'яті про війну та інше. А ще герої просили у Святого Миколая миру для країни.

Дарувати приємні емоції планують театрали і в новому сезоні. Художній керівник закладу Василь Шершун уже завершив роботу над постановою власної вистави “Білий нігер” за мотивами роману “Гардубал” Карела Чапека. Прем'єра відбудеться 2 листопада. Заплановані також постановки історичної драми “Богдан Хмельницький”, над якою працює режисер Олександр Саркісьянц, та музичної вистави “Турецька шаль” за твором Г. Квітки-Основ'яненка, яку втілює в життя Анатолій Філіппов.

Художній керівник театру Василь Шершун поділився й іншими цікавими задумами. Планують створити безкоштовну театральну студію для всіх охочих студентів, щоб “кувати свої кадри для театру” – зауважив пан Василь. Працюють над пошуками молодіжних творів для постановки, щоб зацікавлювати молодь. 

Медіацентр УжНУ


Про Захід