Опора зафіксувала у Ковача купу порушень (ФОТО)

Опубліковано:

 У газеті Ужгородської міської ради “Ужгород” (№39 від 27 вересня) на стор. 5 розміщений матеріал “Енергія добрих справ”, в якому тезами подається інформація про результати роботи народного депутата України від одномандатного виборчого округу №68 Василя Ковача.

Попри те, що матеріал у газеті поданий як “звіт нардепа перед громадою”, публікація містить ознаки політичної агітації.

Адже, згідно зі статтею 68 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата; однією з форм агітації є оприлюднення у друкованих ЗМІ “інших публікацій та повідомлень”.

Крім того, станом на 27 вересня Василь Ковач уже був зареєстрований як кандидат у народні депутати на одномандатному виборчому окрузі №68.

Як повідомили спостерігача ОПОРИ у редакції газети “Ужгород” у відповіді на інформаційний запит, замовником публікації “Енергія добрих справ” є фізична особа Алла Кохан. За публікацію сплачено 2 955 грн, це підтверджує акт прийому-здачі робіт 142/1 від 29 вересня. Алла Кохан є довіреною особою кандидата у народні депутати Василя Ковача.

У цьому випадку порушено вимогу частини 7 статті 73 Закону України “Про вибори народних депутатів” – матеріали передвиборної агітації публікуються на підставі угоди, укладеної між редакцією та кандидатом у депутати і лише після того, як за розміщення публікації буде оплачено.

Оскільки замовником згаданої публікації є фізична особа, то оплата здійснена поза межами виборчого фонду кандидата. Це – порушення частини 6 статті 68 Закону, де йдеться: “Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється“.

Крім того, у газеті публікація “Енергія добрих справ” не позначена як політична реклама, що є порушенням вимог частини 17 статті 74 Закону, де зазначено – “Усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі“.

17 жовтня з боку кандидата у народні депутати Василя Ковача зафіксовано ще одне порушення вимог законодавства.

В Ужгороді на вул. М.Заньковецької у кількох двориках техніка розрівняла доріжки між прибудинковими територіями. На огорожі дитячого садку розміщено банер “За підтримки народного депутата України Василя Ковача”.

На банері немає вихідних даних, що є порушенням вимог частини 23 статті 74 Закону, де зазначається: “Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск“.

Також даний банер висить на огорожі дитячого садочка, що є порушенням вимог частини 5 статті 74 Закону – згідно з нею забороняється розміщення передвиборних агітаційних матеріалів в будинках і приміщеннях установа державної і комунальної форми власності.

Крім того, факт ремонту дороги і прив'язка до цього кандидата у народні депутати є порушенням частини 14 статті 74, яка трактує такі дії як непрямий підкуп виборців. Зокрема, у Законі зазначається: “Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців“.

У передвиборному штабі Василя Ковача проігнорували прохання спостерігача ОПОРИ прокоментувати описані нами факти порушень вимог Закону.


Про Захід