Що буде із закарпатцем, який займався нелегальним бізнесом

Опубліковано:

Минулого тижня Тячівський районний суд оголосив вирок у справі уродженця с. Глибокий Потік, котрий упродовж 2011-2012 років збував фальсифікований алкоголь мешканцям Тячівщини і Рахівщини.

Чоловік, інвалід третьої групи, не був офіційно зареєстрований як підприємець та не мав ліцензії на виготовлення та торгівлю алкоголем. Підпільний цех він облаштував у підвалі власного будинку. Придбав марки акцизного збору та комплектуючі для незаконного виготовлення алкогольної продукції. І кустарним способом, з використанням недоброякісної сировини, розливав підроблену горілку у півлітрові пляшки з етикетками “Пшенична Нива” та “Столична”, пише tyachiv.com.ua
У поле зору правоохоронців ділок потрапив, коли намагався збути сто пляшок підробленої оковитої на ринку в смт Великий Бичків. Однак покупцем виявився працівник податкової міліції.
При обшуку в будинку було вилучено пластикові ємності зі прозорою рідиною з характерним запахом спирту, скляні пляшки, наповнені прозорою рідиною та наклеєними на них акцизними марками, акцизні марки та етикетки з написом “Горілка “Пшенична хвиля”, станок для закупорювання кришок на пляшках, пусті склянки та кришки.
Розглянувши справу, Тячівський районний суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору та ін.) та ч. 1 ст. 204 КК України (незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів).
За ч. 1 ст. 199 ККУ Тячівський райсуд постановив: торгівець підпільним спиртним отримає чотири роки позбавлення волі умовно, а конфіскований фальсифікат та обладнання для підпільного цеху – знищать.
За ч.1. ст.204 чоловік мав би сплатити 17 тисяч гривень штрафу. Але оскільки обвинувачений, як інвалід третьої групи, потрапляє під дію Закону України “Про амністію у 2014 році”, то від цього покарання його звільнили.


Про Захід