На Свалявщині встановили «сонячні» світильники

Опубліковано:

У закарпатській курортній Поляні встановили 34 автономних “сонячних” світильники.

Вуличне освітлення на сонячних батареях – це вже не сюжет для наукових телепрограм, а реальність в мальовничому закарпатському селі Поляна. Ініціативу проявив сільський голови Іван Дрогобецький, який взяв на себе відповідальність перед європейськими донорами проекту “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, місцевою громадою, підприємцями і підприємствами сіл Поляна та Уклин в реалізації інноваційного, а тим самим– і технологічно складного проекту, який робить сільську громаду менш енергозалежною, що умовах ситуації на енергетичному ринку є досить важливим.

Проект фінансувався Євросоюзом та ООН, які надали 12% від вартості проекту, Полянською сількою радою – на 72%, та громадською організацією “Купель” – на 16%.

Сам проект передбачає встановлення 34 автономних світильників, які працюють на енергії сонця, що завдяки сонячній панелі перетворюється в електричну енергію. Остання накопичується протягом дня в акумуляторі, встановленому на кожній опорі і під'єднаному до світильника через спеціальний контролер, який при настанні темряви починає передавати енергію з акумулятора на світильник, – інформує “Закарпаття-онлайн“.


Про Захід