Що рятувальники встигли зробити за 10 місяців

Опубліковано:

 Сьогодні, 17 жовтня, на базі Свалявського райвідділу в Управлінні ДСНС України у Закарпатській області відбулася виїзна підсумкова нарада за результатами оперативно-службової діяльності за 9 місяців 2014 року. На нараді, яка проходила під головуванням начальника

Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослава Щербея, йшлося про здобутки оперативно-рятувальної служби та перспективи на майбутнє. Упродовж зазначеного періоду в роботі оперативно-рятувальних підрозділів вдалося досягнути певних позитивних результатів‚ які передусім спрямовані на забезпечення безпеки наших громадян від різного роду надзвичайних ситуацій та стихійних лих. Так, цьогоріч в області виникло дві надзвичайні ситуації техногенного характеру, а за аналогічний період минулого року їх було 5.

Також, зменшилася кількість і некласифікованих надзвичайних ситуацій з 344 у 2013 році до 262. Серед останніх: пошукові роботи людей – 34 випадки, дорожньо-транспортні пригоди – 33, виявлення вибухонебезпечних предметів – 96 випадків (2668 ВНП), утоплення людей – 18 випадків та інші. За дев'ять місяці поточного року пожежно-рятувальні підрозділи здійснили 1209 виїздів на гасіння пожеж та загорань, 184 – на ліквідацію аварій, катастроф та стихійних лих. Тенденція до зниження спостерігається і з кількістю пожеж.

Цьогоріч їх сталося на 150 випадків менше ніж минулоріч. Тішить рятувальників і той факт, що зменшилася кількість травмованих та загиблих людей під час вогняного лиха. На сьогодні 13 пожеж закінчилося фатально, ще 9 громадян травмувалося (проти 29 та 18 у 2013 році). Підрозділами пожежно-рятувальної служби тільки на пожежах врятовано 60 людей.

Завдяки оперативним діям вогнеборців також вдалося зберегти від знищення матеріальних цінностей на мільйони гривень. У своєму виступі очільник закарпатських рятувальників Мирослав Щербей зупинився на основних заходах, які потрібно реалізувати органам та підрозділам цивільного захисту в найближчий період. Зокрема: реагування на надзвичайні ситуації, події та пожежі; вжиття організаційно-практичних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки об'єктів задіяних під час проведення позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року.

Підсумовуючи нараду, начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей зазначив, що зараз особливої уваги потребує питання надання допомоги в осінньо-зимовий період вимушеним переселенцям зі сходу України та налагодженню ефективної співпраці з органами місцевої влади у даному напрямку.Також особлива увага зверталася на підготовці рятувальних підрозділів до осінньо-зимового періоду. З метою підготовки підрозділів до роботи взимку створені запаси твердого палива, що надасть змогу суттєво зменшити обсяги споживання енергоресурсів.

Окремо говорилося й про попередження пожеж холодної пори в житловому секторі та про людський фактор, який є головним у виникненні вогняної стихії та фатальних наслідків від неї. Разом цей комплекс заходів дозволить підвищити ефективність реагування підрозділів ДСНС на різноманітні надзвичайні ситуації, а значить мінімізувати їх наслідки. По закінченню наради, окремі працівники отримали чергові спеціальні звання, повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області


Про Захід