Скоро в Ужгороді – модний показ… народних костюмів!

Опубліковано:

23 жовтня в Ужгороді запланували провести незвичайний показ мод. А незвичайність його полягає у тому, що замість останніх колекцій відомих дизайнерів, на подіумі будуть народні костюми.

Організовують фестиваль “Невичерпність традицій” кандидат мистецтвознавства, дослідник вишиванок Роман Пилип, кандидат історичних наук, заввідділу експозиції Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан, громадський активіст Василь Савчин та журналістка Анастасія Ножка.

У вбранні, якому близько сотні років, “подіумом” ходитимуть студенти коледжу культури і мистецтв та Закарпатського художнього інституту. Один з організаторів заходу Василь Савчин каже, що це буде не просто демонстрація одягу, а й цікава лекція, адже історію кожного костюму коментуватимуть науковці.

“Ми показуватимемо костюми на імпровізованому подіумі, у народному вбранні ходитимуть гарні моделі – дівчата і хлопці. Сподіваємося, такий формат акції приверне увагу людей, особливо, молоді. Без сумніву, це знакова подія. Захід наповнений просвітницькою ідеєю…”, – розповідає Василь.

За словами організатора, на фестивалі планують організувати збір коштів для військових АТО.

“Про Захід”


Про Захід