Сьогодні у ОДА відбулася зустріч керівництва області із представниками Словацької Республіки

Опубліковано:

Сьогодні у Закарпатській ОДА відбулася зустріч керівництва області із представниками Словацької Республіки: з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні п. Юраєм Сівачеком, заступником міністра Любомиром Регаком, пані Генеральним консулом в Ужгороді Янкою Буріановою провели переговори голова ОДА Василь Губаль та заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович.

Голова Закарпатської ОДА, зустрічаючи поважних гостей, подякував в їх особі Словацькій Республіці за підтримку України, й зокрема, за лікування поранених майданівців (до слова, зараз у країні-сусідці лікують і чотирьох бійців АТО). Василь Губаль сказав: “Словаки зажди були нашими партнерами і ця співпраця дуже важлива для закарпатців. У нашій області живе більшість представників словацької меншини України і це важлива для краю громада, співмешкаємо й маємо добрі стосунки. Зі Словаччиною значуща й співпраця у бізнесі, у промисловій сфері. Звісно, нам би хотілося більшого, і будемо цього прагнути”.
Керівник краю підкреслив: потребуємо підтримки словацьких партнерів у поступі до енергонезалежності і в збереженні суверенітету України, що є пріоритетом.

Також Василь Іванович висловив думку, що, вочевидь, Закарпаття є прикладом у співжитті представників різних національностей. “Зараз маємо чудові контакти із Пряшівським краєм, але хотілося б іще більше співпраці, і з іншими самоврядними регіонами, містами тощо” – наголосив голова ОДА, підкресливши: “Ми налаштовані на відвертість і прозорість”.

Пан Юрай Сівачек подякував за дружню атмосферу, яку відчуває на Закарпатті, сказавши: “Я тут як удома, бо словаки і українці – народи-друзі”. Надзвичайний і Повноважний Посол наголосив: шукатимуть можливості для ефективнішої співпраці – “такої, яка б наближала Україну до Заходу, а нас – до України, давала нові можливості спілкування, ведення справ, подорожей тощо”.

Пан Юрай привітав Василя Губаля на посаді голови ОДА і висловив сподівання, що тепер контакти між Словаччиною і Закарпаттям активізуються. Аналізуючи стан справ у державі, він наголосив: “Підтримуємо єдину і цілісну Україну. Крим і Донбас, те, що там сталося, є для нас прикрим прикладом. Україна – велика і гарна держава, з добрим потенціалом і чудовими людьми. Ваша країна поширила дуже сильний вірус – у позитивному сенсі, звісно. Показала бажання прагнути до Європи, бажання вільно обирати свій шлях, і ми вітаємо Україну в цьому. І думаю, що у цьому є знак і до економічних зрушень. Також віримо, що Україна не лише обрала європейський вектор, а й буде асоційована до ЄС” – сказав ЮрайСівачек. Він поінформував, що Словаччина готова приймати на відпочинок українських дітей – із регіонів, постраждалих від збройного конфлікту.

Гість зауважив: “У Словаччині центральна влада не є така сильна, як влада у регіонах. І у вас, певно, мають бути зрушення у цьому напрямку – надавати більше можливостей владі на місцях”. Голова ОДА Василь Губаль акцентував: саме на це спрямований курс Президента України Петра Порошенка, і в цьому бачить і перспективи команда обласної влади Закарпаття.

Під час зустрічі сторони поговорили про перспективи проектів у рамках партнерства Вишеградської четвірки, у туристичній сфері, транскордонному співробітництві. Як сказав Василь Губаль, навівши приклад Малих і Великих Селменців, села, навпіл розділеного кордоном, “Було б добре, аби у скорому часі колючого дроту на межі не було. Чим краще розбудована інфраструктура перетинів кордонів – тим більше спілкування. Чим більше спілкування – тим менше бар'єрів”. Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю у галузі енергозбереження, на чому окремо наголосив Василь Губаль як на пріоритеті у планах обласної влади. Також керівник області висловив ідею проведення спільного бізнес-форуму, і за допомоги дипломата Василь Губаль запрошує словацький бізнес до роботи на Закарпатті – заради розвитку і спільної користі.
Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід