Влітку на Закарпатті відпочило понад 45 тисяч дітей

Опубліковано:

Одним з найбільш масових та доступних видів організованого відпочинку дітей шкільного віку традиційно вважається проведення літніх канікул у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Як повідомила начальник відділу статистики соціальних послуг Головного управління статистики Олена Рябцева, упродовж червня–серпня цього року на території області діяв 321 дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, в якому відпочили понад 45 тисяч дітей. 

Найбільша кількість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку функціонувала у Виноградівському районі – 62, Іршавському – 60, Міжгірському – 38 та Берегівському – 35.

Упродовж літніх канікул цього року на території області діяли
275 таборів з денним перебуванням, 15 позаміських закладів оздоровлення, 18 позаміських закладів відпочинку, 10 наметових містечок та 3 заклади оздоровлення санаторного типу.

У дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Закарпаття перебували діти з усіх регіонів України. Найбільше відпочивало дітей з Київської та Львівської області.

Першочергова увага приділяється оздоровленню та відпочинку найменш захищених категорій дітей. З малозабезпечених та багатодітних сімей влітку  відпочило 13,2 тис. дітей. Найбільше дітей цієї категорії відпочивало у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Іршавського – 2,6 тис., Виноградівського – 2,5 тис., Міжгірського – 1,7 тис., Мукачівського – 1,3 тис. та Ужгородського районів – 1,0 тис. дітей.

Послугами дитячих закладів оздоровлення та відпочинку скористалися також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Їх кількість склала 1383 особи (1087 осіб – діти області), з них у закладах оздоровлення – 562 особи. Найбільше таких дітей відпочивало у дитячих закладах Мукачівського, Рахівського, Виноградівського, Перечинського, Ужгородського, Іршавського, Свалявського районів та м.Ужгород.

Оздоровились і відпочили влітку діти-інваліди. Загальна кількість їх склала 590 осіб, що на 46,4% менше, ніж за відповідний період минулого року. У 65 дитячих закладах області відпочило 148 дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, з них 14,9% – у закладах оздоровлення.

Слід відмітити, що середній термін перебування дитини у закладах оздоровлення – 21 день, а у закладах відпочинку – 14 днів.
Загальна вартість перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку склала 44,2 млн.грн. Середня вартість одного людино-дня перебування у дитячих закладах становила 64 грн. (при 33 грн. у 2013р.): у закладах оздоровлення – 152 грн., відпочинку – 37 грн.
До роботи у дитячих закладах були залучені 5045 працівників, з яких 2738 – це педагогічний персонал, 393 – медичні працівники, 677 – персонал працівників кухні, 1237 – адміністративно-господарський та обслуговуючий персонал.

 

 


Про Захід