Ужгородом пройшлися смолоскипною ходою на честь героїв УПА (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано:

15 жовтня центральними вулицями Ужгорода пройшов Марш Героїв до 72-ої річниці створення УПА. Організаторами ходи виступили СПО “Карпатська Січ” та ВО “Свобода”. Участь у ході взяли близько сотні мешканців та гостей міста.

 

Розгорнувши банери, червоно-чорні та державні прапори, та, підпаливши саморобні смолоскипи, колона рушила за маршрутом, який пролягав площею Народною, набережною Незалежності, площею Театральною, площею Ш. Петефі, а звідти через вулицю Швабську та проспект Перемоги націоналісти йшли до кладовища, що на вул. Капушанській, де знаходиться братська могила вояків Карпатської України.

 

Дорогою молодь вигукувала гасла: “Бандера, Шухевич – Герої Укhаїни”, “ОУН-УПА – державне визнання”, “Наша земля – наші герої”, “Герої не вмирають! Вмирають вороги!”, “Слава Україні! Героям слава!” та інші. Попереду йшли січовики з банером “Українська Повстанська Армія. Боротьба триває”, з одного боку був банер присвячений воїнам Карпатської України – “Карпатська Січ”, а з іншого – банер побратиму, який загинув на східному фронті – Оресту Квачу.

 

Поряд з пам'ятником президента Карпатської України Августина Волошина учасники ходи заспівали гімн України, на площі Театральній було спалено червоний прапор з серпом та молотом.

 

Керівник СПО “Карпатська Січ” Тарас Деяк: “Вояки Української Повстанської Армії не воювали за партії чи організації, вони воювали за Вільну Україну. Вони є тим прикладом для наслідування, що зустрічається так рідко. Вони лили свою кров за свою землю проти всіх врогів довкола – мадяр, ляхів, румун, більшовиків, німців. В боротьбі проти тоталітарних режимів та сусідських держав вони поклали свої голови. Боролися вони не за владу, а за “повне національне та соціальне визволення” нації від ворогів і внутрішніх і зовнішніх.

Наслідуючи ідейні цінності вояків УПА, СПО “Карпатська Січ” закликає Вас до спільної боротьби. В єдності наша сила!”

 


Про Захід