Щорічно в Україні понад 3 тисячі осіб отримують інвалідність по зору

Опубліковано:





Сьогодні, 15 жовтня, у світівідзначаютьМіжнародний день білоїтростини.
Міжнароднимсвятом День білої тростини визнаноще в 1969 р. в Коломбо (США). Це відбулося на загальних зборах Міжнародної федераціїсліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі цей день відзначається з 15 жовтня 1970 року. Свято є нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.

Біла тростина як символ незрячої людини бере початок в 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім'я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя. Він почав вчитися самостійно ходити містом за допомогою тростини. Але незабаром зрозумів, що на його чорну тростину не реагуютьні перехожі, ні водії. Тоді Джеймс Біггс пофарбував тростину в білий колір. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, а і всієї Європи, Америки, та ін.

Нагадаємо, що у офіційному календарі Всесвітньої організації охорони здоров'я також є Міжнародний день сліпих, який відзначають 13 листопада у день народження Валентина Гаюї – засновника тифлопедагогіки, першого творця навчальних закладів для сліпих у Франції.

У 1992 році Світовий союз сліпих виступив з ініціативою відзначати 15 жовтня як День білої тростини об'єднаних націй, але позитивного рішення досі немає.
Зараз Міжнародний день білої тростини відзначається в багатьох країнах світу. Союзи сліпих намагаються в цей день спільнозі зрячими проводити відповідні акції, спрямовані на посилення інтеграції незрячих в суспільство. Вони прагнуть упершу чергу зацікавити громадськість та ЗМІ звернутиувагувлади на проблеми людей з обмеженим або втраченим зором

ТIЛЬКИ ФАКТИ
За допомогою зору людина отримує 80 — 90% інформації про навколишнійсвіт.
Як стверджують у Всесвітній організації охорониздоров'я, щороку кількість сліпих у світі зростає на 1 мільй оносіб, кожні 5 секунд втрачаєзір одна доросла людина, кожну хвилину — одна дитина.
В Україні нараховується понад 50 тисяч незрячих. Щорічно в Україні понад 3 тисячі осіб отримують інвалідність по зору.

Більш докладно див. у відео:

“>Хвороби, що призводять до сліпоти (говорить: обласний офтальмолог Олег МОРОЗ)
“>Глаукома

“>Обласний офтальмолог Олег МОРОЗ про день Білої тростини
 


Про Захід