Закарпатці скаржилися керівнику області

Опубліковано:

Сьогодні, у вівторок, 14 жовтня, керівник області Василь Губаль провів прийом громадян в Закарпатській ОДА. Працевлаштування, виплата матеріальної допомоги, земельні і майнові питання – це основне, з чим зверталися заявники до голови облдержадміністрації, – пише прес-служба Закарпатської ОДА. 

Людям бракує коштів на лікування та на прожиття. На місцях проблемно вирішуються питання надання землі й допомоги, у тому числі закарпатці з соціально вразливих верств звертаються про те, щоби оплатити на лікування. У разі, коли заявник ще не отримував цього року матеріальну допомогу, голова краю дає доручення соціальній службі виділити гроші.

Звертаються до голови краю й люди з особливими потребами – керівник громадської організації Василина Марко просить виділити приміщення. Голова області звернеться з листом до міської влади, адже йдеться про комунальне майно Ужгорода. Інше об'єднання людей з обмеженими можливостями клопоче про допомогу з проектом реабілітаційного центру для інвалідів, який у тому числі опікуватиметься учасниками АТО. Обласна влада шукатиме можливості розпочати цю роботу.

Краян, які прийшли на прийом стосовно житлових питань, інформують про обласну програму “Власний дім” – вона діє, щоби допомагати мешканцям сільських населених пунктів. По уточнення й із заявами слід звертатися в органи місцевого самоврядування.

Чимало житлових, та й інших, питань перед керівником краю піднімають через те, що виконавці на місцях не працюють з людьми як належить, а займаються відписками. Так, є такі факти і в районних центрах, і в селах області. Стосовно таких випадків спершу розбиратимуться відповідальні служби, але голова краю налаштований на жорсткішу розмову, у тому числі і з перспективою кадрових рішень – якщо чиновники не змінять підходів до роботи і не ставитимуться до людей гідно і відповідально. До прикладу, постраждала від паводку жінка четвертий рік оббиває владні пороги через неузгодженість з належною їй землею.

Скаржаться люди і на зловживання правоохоронних органів, а саме міліції. Такі інциденти перевірять, наказано розібратися, і голова краю звертається й з листом до прокуратури з проханням про реагування.

Громада Великих Лаз жаліється – сільське пасовище розподіляють на ділянки. Василь Губаль наказав створити робочу групу за участі керівництва Ужгородського району та служб, вивчити документи, також голова області звертається у прокуратуру, щоби з'ясувати на якій підставі без дозволу громади розподіляють землю.

Загалом на перший (з, так би мовити, планових) прийом громадян прийшло більше тридцяти закарпатців.


Про Захід