Політологи: на Ужгородському окрузі інтрига, яка вирішиться лише в день виборів

Опубліковано:

“По Ужгородському округу маємо дійсно велику інтригу, – констатував сьогодні політолог Віктор Пащенко. – Однозначно вона вирішиться лише в день виборів. Таке становище робить ситуацію невизначеною та дуже розмитою і прогноз дати практично неможливо. Буквально в останні дні все може змінюватися дуже швидко. Тим більше третина виборців ще не визначилася.

Всіх кандидатів можна розділити на три групи. Перша – це вища ліга. Василь Ковач, Сергій Ратушняк, Роберт Горват та Віктор Щадей. За кожним з них є або потужна політична сила або досвід чи фінансовий ресурс. Скажімо, Роберт Горват зовсім новачок в політичній боротьбі, але має підтримку потужної політичної сили – “Блоку Петра Порошенка”, тому має рейтинг та впізнаваність.

Щадей має посаду, певну революційну історію. Ратушняк має бізнес і великий досвід. Ковач має великий фінансовий ресурс, досвід, команду. Тому при політологічному (не соціологічному!) аналізі можна говорити, що переможцем буде хтось із цих чотирьох.

Хоча з них я би Ратушняку дав найменше шансів. У нього є значний негатив і приріст прихильників обмежений”.

Друга група кандидатів – це люди, які не претендують на перемогу, але відтягують голоси. Це ті, хто має власне впізнаване прізвище або політичну силу за спиною. Зокрема, Олександр Ледида, Андрій Погорєлов, представники партій Довгош “Батьківщина, Коцур “Радикальна партія Ляшка”, Цап від “Сильної України”, а також Юрій Світлик. Це ті хто не набере достатньо для перемоги голосів, але певний відсоток зберуть. Від того, залишаться вони в кампанії чи ні, може залежати підсумковий результат виборів.

Третя група – це незалежні кандидати. В тому сенсі, що від них нічого не залежить. В цій групі є підгрупа Ковачів. Не думаю, що вони серйозно відтягнуть на себе голоси виборців. Але в умовах, коли вирішальними можуть стати навіть десяті відсотку, ситуація для Ковача не дуже приємна”.

“Я б додав, що є група, яка працює на майбутні вибори. Розкручують свої імена, щоб у майбутньому йти у міську чи обласну ради. Тому не претендуючи на перемогу, намагаються засвітитися. Тому і вкладають гроші в рекламу, чудово розуміючи, що успіху на цих виборах це не принесе”, – додав політолог Сергій Федака.

Також Пащенко пошкодував, що демократичні кандидати не можуть об'єднатися й борються один з одним. “На тлі гризні відроджується, наприклад, Ратушняк. Люди забули його діяння і вже починають думати, що не такий вже він і поганий. На такому тлі, до речі, свого часу Віктор Погорєлов став мером Ужгорода”.

“Найбільша боротьба не серед майданівських кандидатів. В протилежному таборі теж жорстка конкуренція, – заперечив Федака. – Лідером тут є Ковач, але відтягує голоси також Ледида, на полі колишніх прихильників ПР працюють і Погорєлов, і Слободянюк. Не можна говорити що все погано в майданному середовищі. Бо в іншому таборі ще більший розгардіяш”.

“Підкуп виборців за цих умов може бути вирішальним. Розрив між кандидатами невеликий, і кілька тисяч матеріально-зацікавлених голосів можуть вирішити долю переможця”, – підсумував пан Віктор.

Про Захід


Про Захід