Політолог Пащенко: наступний парламент буде одноріднішим в плані проєвропейської інтеграції

Опубліковано:

 Політологи Віктор Пащенко та Сергій Федака охарактеризували перебіг передвиборчої кампанії на Закарпатті та на ужгородському окрузі зокрема.

Зустріч відбулася в прес-центрі “Закарпаття”.

“Ця передвиборча кампанія унікальна тим, що проходить в умовах війни. Відповідно абсолютна більшість політичних партій свою кампанію будують на цьому, – зокрема зазначив Віктор Пащенко. – Одні більш войовничо, другі – навпаки – оперують гаслами миру.

Прослідковуються дві тенденції, які зараз нерівнозначні. Одні політичні сили патріотичного, скажемо так, направлення, які декларують і декларували раніше про європейську інтеграцію, йдуть з достатньо агресивними гаслами. Сама назва “Народний фронт” говорить про достатньо агресивні наміри, і на цій основі мобілізується електорат. Огризки партій, що вчора була при владі, навпаки намагаються оперувати гаслами миру.

Друга особливість – ця кампанія найбільш брехлива, до абсолюту. Причому надзвичайно важко найти політичну силу, який явно не маніпулює свідомістю”.

“Безумовно, один із факторів кампанії – це війна. Виборці голосуватимуть за ті сили, які зможуть закінчити війну. Якщо говорити про майданні, демократичні партії, то вони діляться на помірковані й радикальні. Блок Петра Порошенка, як і сам президент використовують мирні гасла, виступають за вирішення конфлікту без зброї. “Радикальна партія Ляшка” – навпаки, використовують радикальну риторику. На диво блідо проходить кампанія Юлії Тимошенко. Таке враження, що партія розраховує виключно на симпатії виборців до свого лідера. Ще блідіша кампанія у Анатолія Гриценка, хоча соціологія й дає йому пристойні відсотки. Що стосується “Народного фронту”, то вони всі свої зусилля спрямовують на збереження Яценюком посади прем'єр-міністра та нинішнього складу Кабміну”, – розказав Сергій Федака.

За бортом залишаються досить цікаві сили, які раніше трималися впевнено. Це “Опозиційний блок”, тобто екс-регіонали, КПУ.

В плані технологій кампанія дуже цікава. Погоджуюся, що брехні вистачає, але вона є на всіх виборах”.

“Безперечно, з великим відривом виграє Блок Петра Порошенка, – продовжив Пащенко. Безумовно, пройдуть також “Народний фронт”, Батьківшина і “Радикальна партія”. Цікавий феномен: три останні сили – це, по-суті, колишня “Батьківщина”, яка розкололася. Ляшко підібрав популістичну аудиторію. Номенклатура та бюрократія проєвропейського ґатунку, яка була зосереджена в Батьківщині, зараз зосереджена в НФ. А в “Батьківщини” лишилися прихильники Юлії Тимошенко.

Напевно, проходить партія Гриценка. З великою вірогідністю нішу “Свободи” займе “Народна Самопоміч”.

Ну і “Сильна Україна” все ж, за рахунок східних областей, пройде в парламент. Напевно, будемо мати найбільшу кількість партій у Раді. Десь 7 партій подолають бар'єр. Порівняно з нинішнім парламентом наступний буде більш однорідний в плані європейськості. Втім, там будуть інші розколи”.

Про Захід


Про Захід