Переселенці на Закарпатті зможуть отримати фінансову підтримку від ООН

Опубліковано:

Сьогодні, 14 жовтня, голова обласної державної адміністрації Василь Губаль зустрівся з Регіональним представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні, Білорусі та Молдові Олдріхом Андрисек. Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про співпрацю між Закарпатською обласною державною адміністрацією та Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Голова ОДА Василь Губаль зазначив, що добре знає про проблеми переселенців, зокрема й тому, що родина його дружини, яка родом з Донбасу, зараз мешкає на Хустщині, 14 дорослих і 3-є дітей. Також голова ОДА відзначив, що Закарпаття готове до співпраці з УВКБ ООН, адже зараз є потреба не тільки в коштах, але й в досвіді, який має організація: “Намагаємося по мірі можливостей допомагати внутрішньо переміщеним особам, готові підтримувати людей, які хочуть залишитися на Закарпатті, насамперед тих, хто хоче працювати. Крім того, ми відправили лист президенту з повідомленням про те, що Закарпаття готове приймати на лікування дітей з Луганської та Донецької області.”

Своєю чергою Олдріх Андрисек зауважив, що сьогодні ніхто не може сказати, яка реальна кількість внутрішньо переміщених осіб. Однак вже є програмне забезпечення, яке дозволить, після отримання інформації з місць, нарешті отримати більш конкретні дані щодо цього: “Потрібен облік, де буде багато інформації про внутрішньо переміщених осіб, аби ми знали, як саме їм допомагати.”

Також представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців відзначив, що в Закарпатті вони працюють вже 15 років: “Ми підпишемо спільні наміри про співробітництво, що дасть можливість надавати короткострокову одноразову допомогу для найуразливіших груп внутрішньо переміщених осіб. Вони зможуть отримати від 3 до 7 тисяч гривень.” Крім того, розглянуть можливість допомоги для створення переселенцями власного бізнесу, яка може становити близько 5 тисяч доларів.

Про Захід 


Про Захід