Про особливості контрактної служби розповіли у Закарпатському обласному військовому комісаріаті. Так, за словами військових, станом на грудень 2016 року більше півтисячі закарпатців вирішили продовжити військову кар'єру у Збройних Силах України. В середньому про укладання контракту до військових комісаріатів області звертаються більше 40 чоловік на місяць, у військкоматі відзначають позитивну динаміку.
– Якщо з 2012 по 2015 рік включно контракт уклали майже 460 закарпатців, то після тих реформаторських змін, які відбулись у Збройних силах України, всього за рік їх кількість зросла. Рік ще не закінчився, а більше 550 жителів Закарпаття вже пов'язали свою кар'єру із українською армією, – зазначив військовий комісар області Богдан Череміський.
Найбільшою популярністю у військових частинах користуються спеціальності стрільців, механіків-водіїв бойових машин та водіїв – їх серед закарпатців-контрактників майже половина. Крім того попитом користуються посади зв'язківців, розвідників, кухарів, кулеметників, мінометників та гранатометників. Зростання інтересу до військової служби відзначили і серед закарпатських жінок. Так протягом 2016 року майже 80 закарпаток почали будувати військову кар'єру на професійній основі.
– Більшість контрактників, прийнятих цьогоріч на військову службу, поповнили ряди відомої 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади та її підрозділів, – відзначають у військовому комісаріаті. – Ще частина проходять службу у складі військової служби правопорядку.
Варто зазначити, що майже половина закарпатських військових уклали контракти безпосередньо у військових частинах. Це колишні мобілізовані та учасники АТО, які мають бойовий досвід, що дозволило їм, минаючи навчальні центри, залишитись проходити службу у тих підрозділах, які вони вибрали самі. Пожвавлення серед потенційних контрактників на Закарпатті відмітили у другому півріччі 2016 року, коли було спрощено умови підписання контрактів.
Нагадаємо, що військовослужбовці, які підписали контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України, отримують стабільне, гарантоване, конкурентоспроможне грошове забезпечення від 7000 гривень для солдатського складу та від 8000 гривень і вище для сержантського. Ці суми не враховують такі додаткові виплати, як: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу та грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки, у розмірі місячного грошового забезпечення.