На кордоні з Румунією у Закарпатті стартував перший міжнародний Антикорупційний тиждень на кордонах

Опубліковано:

5 грудня в пунктах пропуску "Солотвино" та "Дякове" напередодні Міжнародного дня боротьби із корупцією стартував перший міжнародний Антикорупційний тиждень на кордоні України з Румунією .

Публічне відкриття кампанії одночасно відбулося в міжнародних пунктах пропуску країн учасниць: "Солотвино-Сігет" та "Дякове-Халмео ".

Антикорупційний тиждень є черговим практичним кроком, який здійснюється прикордонним відомством України в рамках реалізації партнерських інституцій із національними та міжнародними спеціалізованими установами у сфері запобігання і боротьби із корупцією. Партнерами заходу виступають Національне агентство з питань запобігання корупції, Генеральне управління по боротьбі з корупцією Румунії та прикордонне відомство Румунії.

Участь у відкритті взяли представники Мукачівського прикордонного загону, представники органів місцевого самоврядування, консул Румунії в Україні, а також представники прикордонного відомства Румунії та управління по боротьбі з корупцією Румунії.

Основним міжнародним заходом першого міжнародного Антикорупційного тижня є інформаційна компанія, яка супроводжується презентацією антикорупційних флаєрів на українській, румунській та англійській мові. Флаєри, які розповсюджуватимуться серед громадян, що перетинають кордон, містять інформацію про антикорупційні установи України та Румунії, інформацію про можливі види корупційних правопорушень, визначених законодавством кожної країни учасниці, та номери національних антикорупційних гарячих ліній, за якими громадяни можуть повідомити про факти корупції.

Щоб надати поштовх новим антикорупційним платформам, з-поміж іншого, проводитиметься соціологічне опитування та правове інформування персоналу відділів прикордонної служби, моніторинг громадської думки у всіх міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України, інформаційні марафони під гаслом "Тут корупція не пройде!", тематичні ранки. Крім того, під час цільової роботи з усіма категоріями співробітників Держприкордонслужби відбуватиметься демонстрація антикорупційного короткометражного фільму "Правильний вибір", який розповідає про недопустимість корупційних проявів з боку "зелених кашкетів" та неможливість спрогнозувати наслідки таких дій. Частково він базується на випадку, коли в аеропорту "Бориспіль" було виявлено та затримано громадянина Ірану, який пройшов підготовку снайпера та планував приєднатися до російсько-терористичних військ, аби воювати проти захисників України.

Методи боротьби з проявами корупції, які вже активно впроваджені в прикордонному відомстві, дають позитивну динаміку. Зокрема, спостерігається стала тенденція відмов військовослужбовцями від неправомірної вигоди. Зокрема в Мукачівському прикордонному загоні з початку року зафіксовано майже 15 випадків коли громадяни пропонували  охоронцям кордону хабарі.

 

Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

Про Захід