“Маємо зійти з газової голки” – Губаль

Опубліковано:

 Енергоощадження – це одне з головних завдань для області сьогодні. Про це неодноразово наголошував голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, і у четвер, 10 жовтня, він акцентував на цьому під час робочої поїздки на Воловеччину.
У районі керівник краю оглянув соціальні об'єкти – інтернат, школу і лікарню. Усі вони потребують нових рішень для економії газу, мінімізувати споживання якого зараз потрібно в області. Підсумовуючи цю тему, Василь Іванович наголосив: “Не знаємо, яка буде зима – наскільки сувора – але нас чекають нелегкі часи. Маємо зійти з газової голки, відмовитися від ресурсу агресора”.

У першу чергу мова про соціальну сферу – освіту, охорону здоров'я. Голова ОДА каже: “Батьки ставлять питання – як діти вчитимуться в школах, виховуватимуться в садочках під час опалювального сезону. Вирішення цього – за органами місцевого самоврядування. Як у містах і селах вирішать – за таким графіком і працюватимуть, єдина вимога – аби не зірвати навчального процесу”.
“Ліміти доведені, робота триває. Але було б добре, якби керівники, місцева громада проявили ініціативу, залучили партнерів, спонсорів і терміново перейшли на альтернативне пальне, знайшли можливості облаштувати енергозамінні системи” – відзначив голова області. Василь Губаль наказав фахівцям на місцях спільно з керівниками обласних структур провести детальну ревізію закладів і терміново подати пропозиції стосовно проектів енергозабезпечення згідно з новими вимогами.

“Надзадача така: усі заклади мають отримати альтернативне опалення” – акцентує голова ОДА. Він повідомляє: буде ревізія деревообробної галузі – аби з'ясувати, чи готова вона перейти на твердопаливні технології. Обласні адміністрація і рада зараз працюють над Програмою енергоощадності Закарпаття, шукають джерела фінансування крім бюджетних коштів, наприклад грантові програми, проекти співпраці із закордонними партнерами.
“Ми робитимемо все, аби впоратися, але скажу одразу: буде сувора енергетична дисципліна!” – відзначив Василь Губаль.

Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід