Закарпатські правоохоронці “полюють” на “валютників”

Опубліковано:

 Правоохоронці проводять відпрацювання в місцях стихійного обміну валюти: на ринках, вулицях, поблизу пунктів обміну тощо.

У зв′язку з постійним подорожанням в Україні долара, не бракує бажаючих підзаробити на стихійному обміні валют. За наведення порядку в цій царині взявся Національний банк України разом із МВС.

У ці дні на території Закарпаття триває міліцейська спецоперація по боротьбі з незаконним обміном валюти. Працівники Державної служби боротьби з економічними злочинами проводять відпрацювання по “валютниках” і пунктах обміну в усіх районах краю.

Є вже й перший результат, лише за цей тиждень “безівці” виявили півтора десятка фактів нелегальних валютних операцій.

Найбільшу суму валюти – 500 євро вилучено під час незаконного обігу у “валютника” в Мукачеві, в його “колеги” з міста – 500 доларів. В Ужгороді “валютник” здійснив в одному з кафе незаконний обмін 100 доларів. А в Сваляві “безівці” викрили цілий нелегальний пункт обміну валюти.

Нагадаємо, що закон, зокрема ст.162 КУпАП (Порушення правил про валютні операції) передбачає за це штраф у розмірі від 30 до 44 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 748 гривень) із вилученням валюти.

– Боротьба з нелегальним валютним бізнесом в краї триватиме постійно, – запевняє очільник закарпатської міліції Сергій Шаранич. – Адже він підриває економічний потенціал держави, розхитує курс національної валюти й сіє паніку серед громадян. Тому керівництвом МВС України дано вказівку міліції припиняти діяльність “міняйлів” на місцях, а також виявляти пункти обміну валюти, що діють з порушенням норм законодавства.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області


Про Захід