Губаль: Воловеччина повинна розвивати туризм

Опубліковано:

У четвер, 9 жовтня, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль провів першу з ініційованих ним робочих поїздок у райони. Справи Воловеччини керівник області вивчав разом з відповідальними за напрямки.

Він відзначив: велика роль у районі належить туристичній галузі, тож хотів би чути і про неї. Голова РДА Михайло Попелич відповів: у цій сфері перша проблема – з інфраструктурою, передовсім з дорогами; і керівник району просить сприяння Служби автомобільних доріг.

Василь Губаль запитав Михайла Попелича, скільки доріг у глибинці було зроблено цьогоріч. Голова Воловецької РДА поінформував: відремонтовано відтинки шляху Нижні Ворота – Воловецький перевал, у Верхніх Воротах, Н. Ворота – Вербязький перевал.

Керівник області, підсумовуючи тему шляхів, сказав: “Грошей нема, доріг нема – все починаємо спочатку, ось така ситуація. Над чим працюємо щодо поліпшення інфраструктури? Є домовленість стосовно закордонної допомоги для розбудови пунктів перетину кордону і доріг, які до них ведуть коштом європейських партнерів. Якщо таке станеться – вивільняться кошти для доріг на віддалені райони. Говоритимемо про це на початку бюджетного року. А зараз – щодо сільських доріг – даю вказівку відповідальним особам провести окреме узгодження: дорожники з місцевою владою мають визначити найпроблемніші ділянки і шукати ресурси для ремонту”.

Далі обговорюючи туризм, Василь Іванович запитав фахівців району, чи підтримують ідею відокремити управління, яке б опікувалося розвитком туризму, від сфери культури. Воловеччани вважають це доцільним і виступають за створення окремого підрозділу у справах туризму. Голова області ж зауважив – хоче почути думку у кожному районі краю.

Ведучи мову про туристичну галузь, Василь Губаль підкреслив, що вважає її однією з перших, вартих уваги для розвитку. “Спасибі тим, хто працює у сфері, розвиває її. Я вважаю за потрібне і прошу підтримати й ентузіастів – створюватимемо програму сприяння зеленого сільського туризму. Вона має передбачати фінансову підтримку тим, які хочуть приймати відпочивальників у себе вдома. Переконаний, що маємо перспективу й із тими туристами, які хочуть переночувати у старій хаті, випити свіжого молока, прогулятися лісом. А сільський туризм – це і створення робочих місць, і збут продукції, і знайомство гостей із краєм. Тут велика перспектива. Але владі слід підтримати громаду – заради розвитку регіону” – наголосив голова ОДА.

Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід