“Засуджуємо акт вандалізму щодо пам’ятнику жертвам Голокосту в Ужгороді” – фракція БПП “Солідарність” в Ужгородській міськраді

Опубліковано:

Сьогодні вночі невідомі особи здіснили акт вандалізму щодо новоствореного пам'ятнику жертвам Голокосту, який знаходиться поблизу Закарпатської обласної філармонії в Ужгороді.

Вандали вночі облили червоною фарбою монумент. Як повідомляє "Карпатська Січ", це вчинили націонал-революціонери.

Окрім цього, поблизу пам'ятника вони залишили близько сотні провокаційних листівок, в яких назвали свій вчинок актом помсти.

Депутати Ужгородської міської ради фракції партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" висловила свою позицію щодо цієї ситуації.

"Ми глибоко обурені грубим вандалістським випадком в Ужгороді – облиттям фарбою недавно відкритого меморіалу жертвам Голокосту в Ужгороді. 

Засуджуємо такі провокаційні дії та переконані, що робилися вони з метою розхитування міжнаціональної ворожнечі на Закарпатті і не мають нічого спільного із захистом України та прав українців. Справжній націоналізм не має нічого спільного з антисемітизмом, утиском прав інших національностей, вандалізмом. 

Цей вчинок насамперед грає на користь ворогів України, які черговий раз отримали "свідчення" того, що в Україні, зокрема на Заході, панують нацистські антисемітські настрої. Можна не сумніватися, що вже сьогодні російські ЗМІ скористаються паплюженням меморіалу жертвам Голокосту, щоб знову прокричати про печерний нацизм українців. І безумовно, вони постараються донести своє повідомлення до всіх жителів Євросоюзу. Спеціально чи мимоволі, але молодики цим вчинком нашкодили іміджу як Ужгорода, так і Закарпаття та всієї України. 

Відомо, що Закарпаття – край, який славиться своїм толерантним ставленням до всіх національностей. Століттями люди різних національностей мирно співіснували на цій землі. Це стосується і єврейської громади. Дуже показовою є реакція ужгородців на цей вчинок у соцмережах – вони масово й одностайно засудили акт вандалізму. Безумовно, навіть такий брутальний вчинок купки провокаторів не розпалить міжнаціональну ворожнечу між закарпатцями. 

Тим не менше, вважаємо подібні дії неприпустимими, тому щиро сподіваємося, що поліція знайде вандалів і вони понесуть заслужене покарання за свої дії, – йдеться на сторінці фракції партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" в Ужгородській міській раді.

Про Захід