На Закарпатті 52% боржників за газ не звертаються за державною допомогою

Опубліковано:

Станом на 1 листопада поточного року загальна сума боргу закарпатців за послуги з газопостачання сягнула позначки у 226,6 мільйона гривень. З них 94,2 мільйона гривень – борги тих споживачів, які накопичили значну заборгованість, але ще не звернулися за державною допомогою – субсидією.

На початок листопада у Закарпатській області нараховується майже 32,6 тисячі сімей, заборгованість за газ яких зростає, однак вони досі не звернулися за державною допомогою. Частина із них не претендує на отримання субсидії через стабільні доходи та спроможність самостійно оплачувати комунальні послуги. Проте серед них є й такі, хто опинився у складних фінансових обставинах і досі не подав заяву на отримання субсидій.

"Ми звертаємося до споживачів з проханням не накопичувати борги, а звертатися у відділи соцзахисту за місцем проживання та оформляти субсидії. Усі споживачі, навіть ті, у яких вже є заборгованість, а рівень доходів не дозволяє самостійно та вчасно сплачувати за газ, мають право на отримання державної допомоги. Окрім того, консультації з питань оформлення субсидій щодня з 8.00 до 20.00 готові надати оператори нашого контакт-центру – зателефонуйте за номером (0312) 42-47-04", – закликає директор ТОВ "Закарпатгаз Збут" Вікторія Томинець.

Для того, аби оформити субсидію, громадянам необхідно звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання, написати заяву та подати декларацію про доходи. Субсидія розраховується, виходячи з доходу зареєстрованих у помешканні осіб, і оформляється на будь-кого з членів сім'ї. Таку допомогу можуть оформити і орендарі житла. На допомогу держави може розраховувати більшість родин, якщо їхні витрати на комунальні послуги перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Варто зазначити, що право на допомогу від держави мають і споживачі, які не отримують доходів (студенти та безробітні). Для призначення субсидії у таких випадках умовно враховують дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів.

Однак, як показує практика, значні суми боргують не тільки неплатоспроможні громадяни, а й заможні закарпатці, які накопичують заборгованість та відверто демонструють нехтування платіжною дисципліною. Такі громадяни першочергово наражають себе на можливість залишитися без газу.

З початку року від газопостачання було відключено майже 3,1 тисячі закарпатців. Варто нагадати, що подальше відновлення газопостачання таким споживачам відбувається лише після повної сплати ними суми боргу та відшкодування витрат газової компанії на роботи з припинення та відновлення газопостачання.

ТОВ "Закарпатгаз Збут"

Про Захід