Угорщина допоможе Закарпаттю з енергозбереженням

Опубліковано:

Сьогодні в Мукачівській міській раді відбулася зустріч керівництва області та міста з Державним секретарем з питань міжнародного співробітництва та гуманітарних питань уряду Угорщини Адамом Горватом. Участь в зустрічі взяли голова ОДА Василь Губаль, голова облради Іван Балога, перший заступник голови облради Василь Брензович, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, Мукачівський міський голова Золтан Ленд'єл, генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаі, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Держсекретар на Закарпатті вперше. Вчора він побував у Варієві, де взяв участь у передачі об'єкту – оновленої школи. Тут в рамках програми Східне партнерство вдалося замінити вікна та двері на енергоощадливі.

На зустрічі в Мукачеві тема енергозбереження теж стала однією з головних. Голова ОДА Василь Губаль відзначив, що на посаді перебуває і не довго, але за цей короткий час вже вдалося провести ряд важливих зустрічей з угорськими посадовцями. “Нещодавно мали змогу провести активний діалог з прем'єр-міністром Угорщини. Ми щиро задоволені рівнем співпраці з угорськими партнерами. В рамках проекту Східного партнерства вдалося оновити багато шкіл та дитсадків області. І в першу чергу акцентується увага на енергозбереженні. Це нині дуже актуально для нашого краю, країни. Сподіваємося на підтримку друзів з Угорщини на реалізацію нових проектів у цій галузі”, – зазначив Василь Губаль.

Голова обласної ради Іван Балога в свою чергу теж високо оцінив результати спільної роботи. Адже лише протягом останній двох років у рамках цієї програми на Закарпатті завдяки співфінансуванню угорської сторони реалізовано більше 90 проектів з енергозбереження, поточного і капітального ремонту установ соціальної сфери, зокрема шкіл, дошкільних навчальних закладів, охорони здоров'я та культури. “Ми ставимо перед собою амбітні плани – скорочення споживання газу, переведення установа на опалення альтернативними видами опалення, впровадження енергоефективних технологій. В цих проектах сподіваємося на підтримку закордонних партнерів, і в першу чергу з Угорщини”, – констатував керівник ради.

Очікувати на підтримку з Угорщини в галузі енергозбереження варто , – повідомив присутнім на зустрічі Держсекретар Адам Горват. “Я побачив, що на Закарпатті досить ефективно втілюють в життя проекти з енергозбереження. Окрім програми Східного партнерство варто очікувати й на допомогу з програм національного та міжнародного розвитку угорського уряду. Ми прагнемо допомогти вашому краю, щоби європейська якість життя стала реальністю і тут”, – резюмував Адам Горват.

Опісля зустрічі Держсекретар разом з керівництвом міста побували у дитсадку № 17 Мукачева , де цього року в рамках програми Східне партнерство замінили частину вікон та дверей на металопластикові.


Про Захід