На Закарпатті “купляють” виборців (ФОТО)

Опубліковано:

 Кандидат на виборчому одномандатному окрузі №68, чинний депутат Верховної Ради від цього ж округу Василь Ковач регулярно проводить дії, які мають ознаки непрямого підкупу виборців. Інформація про такі дії кандидата регулярно розміщується у місцевих друкованих та електронних ЗМІ під виглядом прихованої реклами.

Мова йде про благодійну фінансову допомогу та подарунки.

Зокрема, у повідомленні ресурсу “Заголовок” зазначається, що Василь Ковач подарував закарпатському осередку Всеукраїнського союзу тхеквондо у зал спеціальне покриття для тренувань.

У газеті “Неділя” №39 від 3 жовтня зазначається, що Василь Ковач “фінансово підтримав” ідею облагородження ужгородського пасажу. Інформація про “меценатство” або ж “фінансову підтримку” депутата у пасажі також подана у газеті “Новини Закарпаття” (№109-110 від 4 жовтня), газеті “Ужгород” (№40 від 4 жовтня), газеті “Срібна Земля-Фест” (№29 від 3 жовтня).

У газеті “Неділя” №39 від 3 жовтня розміщено оголошення, у якому спортивний клуб поштового голубівництва висловлює подяку Василю Ковачу за матеріальну допомогу у придбанні кубків та медалей.

 Згідно з частиною 14 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів” подібні дії трактуються як непрямий підкуп виборців.

У передвиборному штабі Василя Ковача проігнорували прохання спостерігача ОПОРИ прокоментувати зафіксовані нами факти.

Під час проведення урочистостей з нагоди Дня учителя у місті Перечин (виборчий одномандатний округ №71), а саме – у місцевій гімназії, у гості до навчального закладу завітав Іван Погоріляк. Він був представлений перед батьками, учителями і учнями як помічник кандидата у народні депутати Михайла Ланья.

 Згідно з частиною 4 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, агітація на заходах, які організовані державними установами, заборонена.

Іван Погоріляк під час дійства подарував навчальному закладу телевізор, інформація про це з'явилися на офіційному сайті Перечинської гімназії. Телевізор Іван Погоріляк вручив саме як помічник кандидата. То ж у таких діях можуть вбачатися ознаки непрямого підкупу виборця.

Іван Погоріляк проігнорував прохання спостерігача ОПОРИ прокоментувати дані факти.

ОПОРА нагадує:

Частина 14 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів” вказує: “Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців”.

Частина 4 статті 74 Закону зазначає: “Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями”.

 


Про Захід