На Закарпатті намагалися проїхати кордон з “липовими” документами

Опубліковано:

Днями в зону митного контролю митного поста “Ужгород” Чопської митниці Міндоходів заїхав легковий автомобіль “Toyota Land Cruiser 150”. Авто було з державним реєстраційним номерним знаком Чеської Республіки, керував ним громадянин України.

Щоб перемістити автомобіль через кордон України, громадянин подав органу доходів і зборів свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та довіреність на право користування авто, видане однією з чеських фірм. При їх перевірці у фахівців виникли сумніви щодо автентичності документів.

До митного контролю було залучено експертів Ужгородського управління спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів.

Згідно висновку експерта, бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу виготовлений на папері за допомогою звичайного принтера, містить імітацію захисних елементів та є підробленим. Довіреність також виготовлена на звичайному аркуші паперу та не відповідає загальноприйнятим вимогам, наприклад, на ній відсутні реєстраційний номер та відтиски нотаріальних печаток і штампів, якими зазвичай завіряються подібні документи.

Крім того, фахівці митниці направили запит в Чеську республіку на адресу фірми, яка, як свідчили подані документи, є власником авто. Вчора, 7 жовтня, надійшла офіційна відповідь: компанія є власником “Toyota Land Cruiser”, однак громадянину України не видавала довіреність на користування транспортним засобом, в тому числі авто ніколи не відправлялося в Україну.

Таким чином, громадянин України подав органу доходів і зборів підроблені документи для переміщення через митний кордон України легкового автомобіля “Toyota Land Cruiser 150”.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 статті 483 Митного кодексу України. На підставі статті 511 МКУ “Toyota Land Cruiser 150” вилучена.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід