Вчора ужгородські медики шукали холеру (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано:

У четвер, 26 червня, в Ужгороді на базі обласної клінічної інфекційної лікарні відбулось навчально-тренувальне заняття закладів і установ системи охорони здоров'я та санепідслужби на випадок виявлення хворого з підозрою на холеру.Навчання проводилось за ініціативи управління охорони здоров'я облдержадміністрації та Головного управління Держсанепідслужби у

Закарпатській області відповідно до попередньо підготовленого завдання (легенди): “До тітки в Ужгород приїхав 42-річний племінник із м. Маріуполя з Донеччини  Сергій О. Чоловік скаржився на нудоту, погане самопочуття… Дільничний лікар після огляду зафіксував у хворого симптоми небезпечної кишкової інфекції (блювота, рідкий стілець, зневоднення, слабкість…) та одразу ж викликав бригаду ужгородської станції екстреної медичної допомоги.  У пацієнта відібрано бактеріологічні проби, проведено дезінфекцію приміщення і речей та відправлено “швидкою допомогою” до обласної інфекційної лікарні… Проведено дезінфекцію приміщення, автомобіля яким  хворого доставили в лікарню та його особистих речей.  Відібрані бактеріологічні матеріали відправлені у лабораторію. ..”

  В навчанні прийняли участь фахівці центру первинної медико – санітарної допомоги, станції екстреної медичної допомоги, держсанепідслужби, відділу охорони здоров'я, члени комісії міськвиконкому з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Учасники навчання на практиці показали поетапність надання медичної допомоги хворому з підозрою на холеру, починаючи з дій дільничного лікаря, медичних працівників територіального центру екстреної медичної  допомоги, поступлення хворого в інфекційне відділення обласної інфекційної лікарні, роботи держсанепідслужби м .Ужгорода у вогнищі холери, а також проведення всього комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів по недопущенню виникнення та поширення інфекції.

Крім цього, медики продемонстрували порядок забору та доставки матеріалу від хворого на холеру та об'єктів довкілля, а також порядок одягання та знімання протичумного костюму. На позачерговому засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було введено в дію план оперативного реагування, згідно якого розписано взаємодію всіх служб області.

Після проведення навчання були підведені підсумки, дано оцінку дій всіх служб щодо готовності до локалізації та локалізації умовного вогнища карантинного захворювання.

 За підсумками роботи відмічено задовільну організацію та проведення комплексу заходів та готовність медичної служби цивільного захисту,

Державної служби медицини катастроф, Держсанепідслужби області в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру та ускладнення епідемічної ситуації.

 І хоча на Закарпатті останній випадок холери був зафіксований ще у 1972 році, проте ситуація потребує постійної уваги та настороженості інфекціоністів, особливо з активізацією в останній час міграційних процесів в країні. Ще свіжі в пам'яті події трьохрічної давнини, коли в Донецькій області на холеру захворіло 57 чоловік. Нині ж у зв'язку із збільшенням кількості переселенців та біженців із Східних областей України не виключена можливість завезення небезпечної хвороби на територію області. І тому такі навчання є надзвичайно актуальними, адже дозволяють на практиці відпрацювати чітку взаємодію всіх служб. Аналогічні навчання пройдуть найближчим часом в усіх районах області. 

 

Про Захід