«Смерековий світ» одного творця

Опубліковано:

Сьогодні, 6 жовтня, відбулася презентація книжки Володимира Матіїва “Смерековий світ”, яка вийшла з нагоди 75-річчя від дня народження поета.

Як розповів Василь Густі, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України завтра Володимиру Матіїву мало б виповнитися 75 років: “На жаль, поет помер молодим − прожив лише 46. Але людину добре пам'ятають, бо він залишив свій яскравий слід. Свого часу працював журналістом у “Молоді Закарпаття”, був головним редактором держрадіо, працював у облвиконкомі, а ще, крім того, писав багато поезії. Дякуючи дружині Ларисі Матіїв, зберігся архів митця. А друзі і близькі зробили все можливе, аби зараз вийшла його книжка “Смерековий світ”. Саме таку назву автор сам написав на папці своїх творів, − пояснив Василь Густі.

За словами колеги та друга поета − Мирона Волошина, Володимир Матій був надзвичайно обдарованою людиною і в музиці, і в поезії, і в журналістиці: “З ним було дуже цікаво спілкуватися у позаробочий час. Завжди його між собою згадуємо, бо ж спогади про наше спілкування живі і яскраві.”

Дмитро Федака, літературознавець подякував родині поета: “Сьогодні там у засвітах Володя має велику радість, бо вийшла така книжка, яку він хотів. Мушу сказати, що ми боргуємо перед Володею, бо і в тій павутині (мережі Інтернет − Авт.) треба, аби про Володю знали.”

Дружина поета Лариса Матіїв відзначила: “Тримаю книжку в руках і до цих пір не вірю, що вона вийшла. Поки жива пам'ять − пам'ятають про людину. Тому дуже дякую всім, що пам'ятають про нього. Розумію, як не легко було видати книжку, особливо у цей скрутний час. Переживаємо важкий, страшний час, який, втім, приніс нам переоцінку цінностей. Головні цінності не змінилися, а навпаки − більше загострилися. Такі прості речі, як любов до батьків, рідного краю, України зараз виросли в ціні.”


Про Захід