Угорщина прагне бачити Україну в ЄС

Опубліковано:

Одним із  найактивніших  прихильників  євроінтеграційних прагнень України  є Угорщина.  Важливість України в угорській зовнішній політиці підтверджується і тим, що київська місія є однією з найбільших іноземних представництв Угорщини, що дає можливість активно виступати у всіх сферах двосторонніх відносин. Особливо  активно  ці відносини  простежуються  на  міжрегіональному рівні,  у розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області та  прикордонних областей Угорщини. На їх  динамічний поступ вказують і  візити на Закарпаття представників  високого рівня Угорщини. Про це виданню “Про Захід” повідомила прес-служба облради   

26 червня нашу  область  відвідав  Надзвичайний і Повноважний  посол  Угорщини в Україні Міхаль Баєр.  В обласній  раді  відбулася зустріч високопоставленого дипломата з головою обласної ради Іваном  Балогою. В ній також взяли участь з української сторони – керуючий  справами виконавчого апарату обласної ради  Михайло Попович, з угорської – Генеральний  консул Угорщини в  Ужгороді  Йожеф Бачкаї та Генеральний  консул Угорщини в Берегові  Іштван Тот.

Слід зазначити, що протягом 4 років перебування Міхаля Баєра  на посаді  керівника  угорської амбасади в Україні територіальні громади Закарпаття набули нових партнерів у сусідній  з нами  Угорщині, налагодили з ними тісну співпрацю із розвитку  прикордонної інфраструктури, соціальної сфери населених пунктів, туризму, зміцнення національно-культурних зв'язків,  розширилися  контакти на рівні офіційних делегацій та громадян. Була підписана і реалізована  дуже  важлива в економічному і соціальному плані  угода  між Закарпатською  обласною радою та  міністерством закордонних справ  Угорщини щодо співробітництва  в соціальній сфері в рамках програми Східного партнерства. Це дало можливість реалізувати близько 70   спільних проектів з  реконструкції закладів освіти, культури, охорони здоров'я тощо загальною вартістю понад 18 мільйонів  гривень. Реалізація цієї угоди  продовжується і в нинішньому  році.

Тому  сторони з приємністю  відзначали, що ця співпраця приносить добрі і корисні обом сторонам  результати, що нас об'єднують не лише  практичні заходи, але й  дружба, взаєморозуміння між людьми.

Як зазначив  пан посол, Угорщина прихильна до успіху перетворень в Україні. Як у плані внутрішньої політичної та економічної стабілізації, так і у відношенні прийняття європейських норм і здійснення прав людини та меншин. Вона  виступає за суверенітет і територіальну  цілісність України, підтримує її на шляху до вступу у Європейський Союз. Було  висловлено також підтримку  України в газовому  питанні, досягненні нею енергетичної безпеки, в тому  числі шляхом реверсного  постачання газу  в Україну з  Угорщини.

З свого  боку голова  обласної ради  Іван Балога подякував послу  Угорщини Міхалю Баєру за  фінансову допомогу , яку надає  Угорщина  Закарпаттю  в реалізації соціальних транскордонних програм. Він  висловив  упевненість, що  співпраця між територіальними громадами Закарпаття і Угорщини буде  і надалі  активно розвиватися, приносити нові  вагомі плоди на  користь українського і угорського  народів.

 

Про Захід