Кандидати Хуста, Тячева, Виноградова: кандидатів багато, альтернативи мало

Опубліковано:

6 народних депутатів від 6 округів представлятимуть Закарпаття у новому парламенті. Крім цього, наші земляки ще й у списках політичних партій на так званих “прохідних” місцях.

“Про Захід” пропонує ознайомитися із кандидатами, що змагатимуться за місце у залі під куполом від округів 71, 72, 73.

Хуст: наймолодший Балога – по другому колу

Округ 71 із центром у м.Хуст включає в себе довколишній район, а також деякі села Іршавщини та Тячівщини. Чинний депутат округу – Павло Балога, наймолодший брат Віктора Балоги. Зараз він знову балотується від цього округу.

У 2012 у Хусті за місце під парламентським куполом розгорнулася справжня війна між Павлом Балогою та представником Партії регіонів Степаном Деркачем. В підсумку переможцем таки визнано Балогу. Далі цікавіше – Павло Балога у парламенті став… членом фракції Партії регіонів. Там пробув 4 місяці, опісля вийшов. Далі було безпрецедентне рішення суду, згідно з яким Павла Балогу позбавили мандата. По суті це стало покранням від режиму Януковича за неугодне голосування. Лише після перемоги Революції Гідності Павла Балогу відновлено в якості народного депутата України.

Павло Балога йде як самовисуванець, втім його кандидатуру підтримано на з`їзді “Блоку Петра Порошенка”.

Від ВО “Батьківщина” на окрузі балотується підприємець Василь Шпілька.

“Народний фронт” підтримав керуючого справами виконкому Хустської міської ради Василя Сабадоша.

Від ВО “Свободи” як самовисуванець балотується Віталій Рішко. На окрузі, до речі, є ще один Рішко – Рішко Анатолій, самовисуванець.

Від “Радикальної партії Олега Ляшка” балотується Михайло Мондич – помічник-консультант голови Хустської райради, тобто Василя Губаля – чинного голови Закарпатської ОДА.

“Партія Сергія Тігіпка “Сильна Україна” на окрузі представлена Василем Якубцем, який тимчасово не працює.

Також на окрузі балотуються: підприємець Василь Попович (самовисуванець); заступник директора державного підприємства “Дніпро – Бета” Іван Кобаль (самовисуванець); адвокат Роман Келемен (самовисуванець).

Рахівщину та Тячівщину окупував Петьовка

Округ №72 – включає у себе територію гірських Рахівщини та Тячівщини. Ще з 2010-го року округ задобряє чинний депутат ВРУ від нього Василь Петьовка. Бензопили у дарунок, вручення музичних центрів, організація безкоштовних поїздок вірників до Почаєва тощо – ось так “працює” з виборцем депутат, ще й інформує про це у наближених до себе ЗМІ. Колись був мером Мукачева, із 2007 по 2012 був депутатом ВРУ за списком “Нашої України-Народної Самооборони”, з 2012 року депутат від 72-го округу як представник Єдиного Центру.

Зараз Петьовка знову кандидат, йде як самовисуванець, проте отримав на з'їзді офіційну підтримку “Блоку Петра Порошенка”.

ВО “Батьківщина” виставила на округ Сергія Стойку, який займається підприємництвом.

“Народний фронт” підтримує Василя Дем`янчука – він перший заступник голови Тячівської РДА.

Як самовисуванець, на тячівському окрузі представлений член “Свободи” Микола Косівський, який трудиться помічником-консультанта народного депутата України.

Від “Партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна” кандидатом на 72 окрузі є пенсіонер Володимир Богачик.

“Радикальна Партія Олега Ляшка” підтримує Івана Габора. Це саме той пан Габор, який раніше багато років очолював обласний осередок УНП. У 2012-му Іван Габор також був кандидатом на окрузі саме як представник УНП.

У 2014 році Іван Габор агітував за кандидата у президенти від НРУ Василя Куйбіду. Зараз Іван Габор, згідно інформації ЦВК, є безпартійним і, як бачимо, уже симпатизує Ляшку і йде за офіційної підтримки його партії, а не Народного Руху, я з яким злилася УНП.

Комуністична партія України поставила на округ керівника страхової компанії НАСК “Оранта” Сергія Кадочнікова.

Решта кандидатів – самовисуванці.

Степан Хома – помічник народного депутата Петьовки. Тож очевидно, що зареєструвався як технічний кандидат, до слова, те саме робив і у 2012-му році.

Володимир Айб – перший заступник голови Рахівської РДА.

Ладіслав Бобич – заступник начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Хмельницькій області.

Ігор Добринський – директор юридичної компанії “Логос Консалтинг Груп”, проживає у Києві.

Василь Савуляк – студент Київського міжнародного університету.

Виноградів: найменше кандидатур

Округ №73 із центром у Виноградові і в який входить Виноградівщина та Берегівщина, має найменше кандидатів – лише 8.

У 2012 році голова облради Іван Балога програв тут вибори регіоналу Іванові Бушку. Зараз же останнього на виборах немає. А Балога балотується знову. Молодший брат Віктора Балоги уже давно осів в Ужгороді на Народній. За правління Ющенка був першим заступником голови Закарпатської ОДА і депутатом облради від “Нашої України”. З приходом Януковича кілька місяців після звільнення з посади пропрацював заступником голови правління ТОВ “Барва”. Ну а з переобранням до облради у 2010-му році став її головою.

На вибори йде як самовисуванець, проте отримав, як і родичі, підтримку на з'їзді “Блоку Петра Порошенка”.

Як кандидат ВО “Батьківщина” на окрузі директор ТОВ “Сицилія” Федір Костьо.

“Народний фронт”, прогнозовано, відправив на передвиборну гонку свого місцевого партійного активіста Іштвана Петрушку, котрий також уже був кандидатом у 2012 році. З приходом до влади Петра Порошенка Іштвана Петрушку призначили головою Берегівської РДА, але звільнили з посади паралельно зі звільненням Валерія Лунченка.

Як самовисуванець, участь у виборах на окрузі бере член “Свободи” підприємець Василь Вовкунович.

“Партія Сергія Тігіпка “Сильна Україна” для цього округу не знайшла жодної кандидатури. А “Радикальна партія Олега Ляшка” висунула кандидатом Руслана Конкіна – заступника голови Виноградівської філії Закарпатської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів.

Від Комуністичної партії України балотується адвокат Михайло Шелемба.

Ігор Патик – землевпорядник Фанчиківської сільради, балотується як самовисуванець.

Також як самовисуванець участь у виборах бере генеральний директор ТОВ “Експерт” Євгеній Ярина.

Хто із згаданих людей представлятиме три округи – виборець визначить уже за три тижні.

Про Захід


Про Захід