Їх подвиг залишиться у серцях нащадків…

Опубліковано:

…Яблунецький перевал на Рахівщині. Сюди минулої суботи з'їхалися представники ветеранських організацій Івано-Франківської та Закарпатської областей, владних структур та гості урочистого мітингу, присвяченого передачі Всеукраїнської естафети пам'яті “Слава визволителям України” з нагоди відзначення 70-ої річниці визволення України та Закарпаття від німецько – фашистських загарбників.

Нинішня естафета взяла старт у лютому 2013 році у місті Луганську. Тоді ніхто не міг передбачити, що саме там, звідки розпочиналася переможна хода визволителів України, у 2014 році, захищаючи свою землю, гинутимуть діти переможців у війні 1941-1945 років. Присутні на мітингу пом'янули хвилиною мовчання загиблих та згадали мільйони українців, які захищали Україну ті далекі роки і які захищають її нині.

Звучить Гімн України. Юнак та дівчина у національних костюмах вручають коровай Івано-Франківській делегації. Затим відбувається передача символів Всеукраїнської естафети пам'яті “Слава визволителям України” від заступника голови обласної ради організації ветеранів України у Івано-Франківській області Рудольфа Кіма першому заступнику голови обласної ради організації ветеранів України в Закарпатській області Івану Жигану
– Власне у ті далекі жовтневі дні 1944 року було завершено визволення України та Закарпаття і розпочинається визволення країн Східної Європи, – говорить перший заступник голови Закарпатської обласної організації ветеранів України Іван Жиган. Лише після звільнення закарпатці втілили у життя свою багатовікову мрію – возз'єднатися з Україною.
Голова комітету ветеранів війни Закарпатської обласної ради організації ветеранів України, почесний ветеран України, полковник у відставці Олег Самойлович, котрий сказав, що пам'ять про війну, яка забрала тисячі і тисячі життів людей, потрібна всім живим.

Він розповів, що 19 тисяч закарпатців воювало у лавах Радянської Армії та Чехословацькій бригаді Людвіка Свободи. Після визволення краю понад 30 тисяч добровольців вступило до лав Червоної Армії і в її рядах більшість дійшла до Берліна та Праги. Закарпатці радо зустрічали армію-визволительку. Завдяки їх допомозі, фронту вдалося пройти Карпатські гори та прорватися неприступну лінію Арпада за 18 днів, звільнити 14 жовтня Ясіня. 16 жовтня – Рахів. Фінішує естафета в обласному центрі Ужгороді 28 жовтня нинішнього року. Ми, ветерани великої Вітчизняної війни, розповідали й будемо розповідати людям молодшого покоління правду про ті історичні події, що відбулися у жовтні 1944 року, щоб ніколи не допустити їхнього повторення, – наголосив О.Самойлович.

Про непростий час для країни говорили на мітингу заступник голови Ради ветеранів України, контр-адмірал флоту Юлій Короткін, заступник голови обласної ради організації ветеранів України в Івано-Франківській області Рудольф Кім, директор Івано-Франківського музею Героїв Дніпра Ярема Кваснюк, начальник відділу зв'язків з громадськими об'єднаннями департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації Ірина Мацюк та заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації Надія Токарчик.

Естафета пам'яті “Слава визволителям України” та її символи сприяють підвищенню патріотичного духу населення краю.
Приємно відзначити, що наше молоде покоління є патріотами своєї землі і, коли прийшов час її захищати, молодь масово пішла у добровольчі батальйони для боротьби з сепаратистами у Луганській та Донецькій областях і широко розгорнула волонтерський рух.

Почесні гості та організатори спільно поклали квіти вдячності й любові до Стели, встановленої на честь загиблих у боях за Карпати, визволителів України та до могили Січових стрільців, захисників Вітчизни, загиблих під час військових дій у першу світову війну.
Василь Гутник,
керівник прес-групи
обласної організації ветеранів України
 


Про Захід