Журналісти теж роблять свій внесок у боєздатність українського війська

Опубліковано:

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Також 1,5% стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу учасника, отриманого від організатора азартної гри.

До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат. Він складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Фонд основної заробітної плати включає нарахування винагороди за виконану роботу, наприклад, гонорар штатним працівникам редакцій газет, журналів, інших засобів масової інформації, видавництв, установ мистецтва й оплата їх праці, відповідно до встановлених норм часу, виробітку, обслуговування чи посадових обов'язків, тощо.

Звертаємо увагу платників, що до фонду додаткової заробітної плати входять: надбавки та доплати до тарифних ставок (окладів, посадових окладів); премії та винагороди, у тому числі за вислугу років, що мають систематичний характер; відсоткові або комісійні винагороди; оплата роботи в надурочний час і у святкові та неробочі дні; суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників; вартість безкоштовно наданого працівникам форменого одягу, обмундирування, що може використовуватися поза робочим місцем та залишається в особистому постійному користуванні; тощо.

Що стосується інших заохочувальних та компенсаційних виплат то до них включаються винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

З повними переліком доходів, що включаються до фонду заробітної плати можна ознайомитись в наказі Державного комітету статистики України від 13 січня 2004року №5 “Про затвердження Інструкції зі статистики заробітної плати”.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід