Поява національних округів не відповідає концепції розвитку держави – Гринів

Опубліковано:

Сьогодні, 4 жовтня, заступник Глави Адміністрації Президента України, Ігор Гринів на спільній прес-конференції з головою ОДА та головою Закарпатської обласної ради розповів, які перспективи ліквідації адміністрацій різних рівнів: “Має бути вертикаль влади, жодна реформа ні разу не скасовувала державну вертикаль влади. “Однак ,напевно, немає людини, яка могла уповні відповісти на питання про структуру таких органів. Повернення виконкомів можливо структуризує два завдання: питання місцевих бюджетів та контрольні функції, зокрема, кадрові повноваження, які буде мати представник президента. До обрання місцевих органів влади у 2015-му році мають бути змінені повноваження, тобто основні функції будуть передані місцевому самоврядуванню.”

Також розповів Ігор Гринів і про перспективи українців перед загрозами зими: “З питання постачання газу взимку, на мою думку, ми розберемося. Закарпаття тут є пілотним, адже багато хто в області перейшов на альтернативне опалення. Не завжди перехід від дров до вугілля − це крок вперед. Треба трохи заспокоїти людей, немає підстав для паніки. Тож я переконаний, що зиму ми переживемо. Те, що ми не замерзнемо, я вам гарантую, але чи змінимо ми країну, залежить від усіх нас.”

Ігор Гринів, розповів про те, що має бути створений новий суспільний договір між громадянським суспільством і бізнесом − спільна відповідальність і спільні правила гри. Хто буде грати не по цих правилах, буде за межами гри.”
Журналісти спитали керівників області про те чи “депортований” за межі області очільник управління лісового господарства області, Ігор Фізик. Нагадуємо, що Ігорю Фізику голова ОДА запропонував до кінця поточного тижня добровільно написати заяву на звільнення та покинути межі області, інакше керівництво Закарпаття ініціюватиме широкомасштабну перевірку лісової галузі області.
Голова ОДА повідомив, що вчора, 3 жовтня, з Ігорем Фізиком спілкувалися його помічники телефоном, і останній повідомив, що він наразі перебуває в Києві у комітеті лісового господарства у зв'язку з написанням заяви та подальшим працевлаштуванням.

Також прозвучало питання щодо так званого “угорського” округу та інформації про те, що заступник голови ОДА Василь Брензович подасть відповідну скаргу до Європейського суду. “Давайте такі речі робити симетрично, а не у важкі часи. Зараз треба державі помагати, а не заважати. Якщо ж іде маніпуляція щодо нарізки округів, то у пана Брензовича є можливість звернутися не тільки до Європейського суду, а і до політичного керівництва держави та прояснити це питання. Щодо появи національних округів − це не відповідає концепції розвитку держави.” − повідомив Ігор Гринів.

Наприкінці Василь Губаль наголосив, що його мета максимально прозоро працювати з допомогою громади: “Буде правильно, якщо ми сформуємо новий колектив, команду, розробимо програму наших дій і представимо громаді.”

Про Захід


Про Захід