Комітет солдатських матерів та Раду волонтерів створюють на Закарпатті

Опубліковано:

 Рада волонтерів для контролю над забезпеченням АТО та іншими питаннями, пов'язаним зі збройним конфліктом, а також і соціальним захистом родин учасників АТО, створюється на Закарпатті. Таку ініціативу висловив керівник краю Василь Губаль, нагадує прес-служба ОДА.

Сьогодні, у п'ятницю, 3 жовтня, голова ОДА запросив найактивніших представників волонтерського руху до розмови. Питань, які порушували і ставили волонтери, було чимало – від доправи гуманітарних вантажів і до забезпечення шпиталів. Василь Іванович “узяв на олівець” найважливіші на сьогодні проблеми, в деталях обговорив із волонтерами можливості сприяння обласної влади в їх розв'язанні.

З-поміж іншого, голова області повідомив волонтерам, що уже триває пошиття понад 400 комплектів теплого одягу для військових, а також що розробляють програму оздоровлення учасників АТО у санаторіях краю.

Відтак обговорили організаційні аспекти подальшої співпраці. Голова області поінформував: в ОДА буде відповідальний управлінець, який допомагатиме волонтерському рухові координуватися з обласними службами. Сама ж Рада волонтерів буде залучена до виконання функцій, які мав би здійснювати Координаційний центр, раніше створений при ОДА, котрий розподіляв допомогу, зібрану громадою. Нині триває перевірка його діяльності, відтак цей орган буде переформатовано.

На волонтерському зібранні, не гаючи часу, й було запропоновано утворити Раду волонтерів. Очолити її керівник області запросив ініціатора Руху підтримки закарпатських військових – найпотужнішої волонтерської організації краю – Галині Ярцевій. Утім, журналістка відмовилася, адже має чимало іншої роботи, і побоюється не впоратися через брак часу. Галина запропонувала довірити цю непросту справу чоловікові. З кількох кандидатур після обговорення у волонтерському колі зійшлися на особі Віталія Дюрдя, котрий одним із перших на Закарпатті почав займатися волонтерською допомогою учасникам АТО і вже має досвід координування.

Рада волонтерів складатиметься із найактивніших представників волонтерського руху за участі, звісно, і представників районів та міст області.

Як повідомлялося раніше, на Закарпатті створюється і Комітет солдатських матерів, який більшою мірою займатиметься питаннями соціального захисту учасників АТО та їхніх родин.

 


Про Захід