«Із Закарпаття вже сміються через якісний склад кандидатів до парламенту»

Опубліковано:

Сьогодні, 3 жовтня, Коаліції громадських організацій Закарпаття, Громадський центр Закарпаття та Клуб експертів УжНУ, які у партнерстві з громадськістю 6-ти мажоритарних округів виступили з ініціативним проектом виборчих парламентських перегонів -2014 під назвою “Мандат громад Закарпаття – на виконання завдань Революції Гідності”, представили громаді графік публічних зустрічей з мажоритарниками. У жовтні впродовж двох тижнів з 7 по 17 жовтня у кожному з 6-ти мажоратирних округів заплановано провести публічну зустріч громадськості, виборців і медіа з кандидатами у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради.

7 жовтня − з кандидатом на ОВК №70 у Сваляві
8 жовтня − з кандидатом на ОВК №69 у Мукачеві
10 жовтня − з кандидатом на ОВК №72 у Тячеві
14 жовтня − з кандидатом на ОВК №68 в Ужгороді
16 жовтня − з кандидатом на ОВ№71 у Хусті
17 жовтня − з кандидатом на ОВК №73 у Виноградові.

Олег Лукша, Коаліція громадських організацій Закарпаття “За реформи та європейську інтеграцію України”: “Хочемо максимально об'єктивно з'ясувати чи можуть кандидати бути народними депутатами з щонайбільшою публічністю і залученням у процес громади.” Будемо пропонувати підписати меморандум одразу ж на публічних зустрічах з кандидатами. Зараз готується текст меморандуму. Є перелік запитань до кандидатів, на які ми б хотіли побачити відповідь. Основне з них: 3-5 аргументів кандидата чому він може і має бути депутатом.

Далі чи достатньо кандидату освітнього рівня, знань та досвіду для законотворчої роботи. Погляд кандидата на зміни, які відбулися після Революції Гідності. Як кандидат брав участь у революції та подіях Євромайдану. Які навики та досвід роботи кандидата можуть придатися для його подальшої роботи в парламенті Зокрема у контексті потенційної роботи кандидата в парламентських комітетах. Описати, як кандидат розуміє зміст та доцільність конституційної реформи. Перелік 5 нових законопроектів, які внесе кандидат сам, або у співавторстві. Як особисто братимете участь у концепції адміністративно-територіального реформування місцевої влади. 5 найгостріших проблем в окрузі, на думку кандидата. Чи голосували кандидати за пакет законів від 16 січня. “Таких, ми категорично не будемо підтримувати”, − наголосив Олег Лукша.

Також Чи голосували кандидати за Харківські угоди. Надати перелік законопроектів, які внесені кандидатом особисто чи у співавторстві. Коротка оцінка президентства Януковича та роботи уряду Азарова. Така ж оцінка нинішньому парламенту. “Якщо спілкуватися з людьми з інших регіонів, то із Закарпаття вже просто сміються через якісний склад кандидатів у депутати. Тому хочемо, наскільки це можливо, вплинути на такий процес”, − наголосив Олег Лукша.

Василь Ільницький головний редактор газети “Фест”: “Прагнемо, аби кандидат на публічних зустрічах максимально засвідчив експертному середовищу, ЗМІ, громаді наскільки він може генерувати ідеї та акумулювати проблеми, які є в регіоні. Ми відповідальні за те, якою завтра буде Україна, чи вона буде цілісною, сильною, незрадженою тощо. Саме якісний склад наступного парламенту матиме на ці процеси надзвичайно сильний вплив.”

Олег Лукша також відзначив роль медіа у передвиборчому процесі: “Ми шоковані закарпатськими медіа. Зрозуміло, що ЗМІ можуть заробити під час виборів, ми не проти політичної реклами, але ж має бути межа. Також після виборів надамо моніторинг усіх видань та їх роботи під час виборчих перегонів.”

Лариса РОМАНЮК, Про Захід


Про Захід