Ужгородцям показали фільм, присвячений Євромайдану

Опубліковано:

 Днями в Ужгороді відбулася презентація короткометражного фільму за однойменним оповіданням Володимира Винниченка “Салдатики”. Стрічка присвячена світлій пам'яті загиблим за свободу та незалежність Україну, – повідомляє Медіацентр Ужну. 

Фільм презентували представники Спілки молодих кінематографістів. Олександр Пушкін, котрий є виконавчим продюсером стрічки, відзначив: “Проект “Салдатики” планували втілити впродовж кількох років. Коли почалися криваві події на Майдані, ми зрозуміли, що знімати фільм потрібно саме тепер. Місцем для екранізації став Київ, а саме село-музей Пирогово, де збереглися українські хати й церкви часів, яких стосується оповідь.

У картині зіграло тільки шестеро акторів, інші – просто запрошені з Майдану люди. Коли ми приїздили на Майдан, розмовляли з активістами, розповідали про проект, то в жодного з них не виникло питання, “а скільки ви нам заплатите?” Погодилися взяти участь у нашому проекті безкоштовно. Професійні актори, які виконували ролі у фільмі, також працювали без гонорарів”.

Творці кінострічки нічого не додавали до сюжету, кожна фраза написана Володимиром Винниченком 1914 року, коли він створив оповідання про події української революції 1904-го, точно відтворена у фільмі. “Костюми брали на студії Довженка. Від задуму до появи фільму на екранах минуло три з половиною місяці. Нині їздимо містами України й показуємо свою роботу, розпочали з Вінниці”, – зауважив виконавчий продюсер.

У короткометражці розповідається про події 1904 року, коли набирала обертів боротьба проти непомірного визиску.

Відвойовувати справедливість селяни йшли до пана, а наткнулися на солдатів. Що оберуть люди? – Відстоювати правду чи залишатися рабами? Що оберуть солдати? – Бездушно вбити за наказом чи залишитись чистим перед Богом, совістю і людьми? 2014 рік – Євромайдан. І знову народ проти влади…

На перегляд фільму прийшло доволі мало людей, але організатори пояснюють це тим, що час підібрали невдало, бо всі ще на роботі. “Маємо надію, що наша робота не була марною і українці її оцінять!” – каже Олександр Пушкін.


Про Захід