В Ужгороді школу Масарика оновили завдяки чехам

Опубліковано:

 Сьогодні делегація чеського краю Височина на чолі з гетьманом Їржі Бєгоунеком відвідала ЗОШ №3 Ужгорода, де цього року проведено капремонт даху будівлі та оновлено фасад. Фінансували роботи з обласного, міського бюджетів та за фінансової підтримки чеської Височини. Це один із 14 інвестиційних проектів, які Закарпаття цього року реалізовує спільно з чеським краєм Височина. На урочистостях в школі побували також голова облради Іван Балога, в.о. Ужгородського міського голови Віктор Щадей, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, голова благодійного фонду “ВіЗа”, депутат Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, – пише прес-служба Закарпатської облради.

Цього року тут вдалося перекрити дах, капітально відремонтувати головний фасад. Також відновлено напис на школі – Jubilejní škola Masarykova, адже це так звана ювілейна школа Масарика. Загалом за часи першої Чехословацької республіки було зведено 100 таких типових шкіл і саме ужгородська стала сотою. Школа була побудована у 1932 році за кошти Чехословацького уряду як народна школа, в якій вчилися діти як ужгородців, так і чеських урядовців. З 1935 по 1938 роки це була гімназія, названа на честь Т. Г. Масарика, яку в народі називали “Масариковою школою”. В закладі поглиблено вивчають російську, англійську та ряд інших іноземних мов. З минулого року тут вивчають і чеську мову. Клас для вивчення чеської мови відкрито в рамках спільного проекту Закарпатської області із краєм Височина. Тут було зроблено ремонт цілого крила школи, де розміщено не тільки клас, а й медпункт, туалети тощо. Для класу придбано мультимедійне обладнання тощо.

“Ми раді, що вдалося зробити добрі справи для цієї школи. Спадщину Масарика цінують у вашому краї. Будемо раді й надалі співпрацювати задля вдалого партнерства Закарпаття та Височини”, – зазначив гетьман Їржі Бєгоунек.

Голова облради Іван Балога подякував всім, хто долучився до цього проекту. “Спільна робота дає хороші результати. І оновлення школи – цьому приклад. Є ще багато задумів, які плануємо реалізувати спільно з чехами в майбутні роки”, – запевнив керівник ради.

Чеські партнери позитивно відгукнулися про якість виконаних робіт. Окрім того вони вручили для закладу чеські підручники.


Про Захід