На Міжгірщині злочинцями все частіше стають діти

Опубліковано:

 У прокуратурі Міжгірщини відбулась міжвідомча нарада на якій було обговорено стан додержання вимог законодавства щодо попередження злочинності в молодіжному середовищі, захисту прав і свобод дітей, які проживають у сім'ях.
 
Зокрема, відмічено, що впродовж поточного року в районі відмічається ріст підліткової злочинності. Якщо протягом минулого року в Міжгірському районі не зареєстровано жодного злочину вчиненого неповнолітніми, то у поточному році зареєстровано вже 8 злочинів вчинених 10 неповнолітніми. Майже всі кримінальні правопорушення скоєні підлітками у сфері порушення власності громадян (крадіжки) і відносяться до тяжких злочинів.

Серед причин, що призвели до такого стану злочинності на території району можна відмітити: втрату виховної функції сім'ї та навчальних закладів, неналежне виховання батьками дітей, занепад суспільної моралі, а також послаблення профілактичної роботи в молодіжному середовищі з боку відповідних служб.

Прокурор району Сергій Зовдун, закликав присутніх зосередити увагу на важливості профілактичної роботи, а саме відвідуванні навчальних закладів, роз'ясненні учням відповідальності за вчинення правопорушень, перевірки місць масового дозвілля молоді у вечірній час тощо.

Обговорення вищезазначених питань проходило в діалозі доповідачів з присутніми на нараді. Висвітлено різноманітні точки зору причин дитячої злочинності та необхідні заходи, щодо їх подолання.

Підсумовуючи нараду, прокурор району закликав керівників підрозділів, що уповноважені на захист прав дітей, до налагодження активної співпраці з питань профілактики дитячої злочинності, оперативного реагування на кожний випадок правопорушень серед неповнолітніх та вжиття негайних заходів щодо виправлення ситуації.

За результатами наради було вироблено ряд спільних заходів з метою усунення порушень закону та запобігання їм у подальшому, підвищення ефективності роботи щодо захисту прав дітей, попередження злочинності і бездоглядності серед неповнолітніх, пише прес – служба прокуратури Закарпатської області.


Про Захід