В Ужгороді святкували Міжнародний день музики

Опубліковано:

 1 жовтня, в Ужгороді Міжнародний день музики відзначили вуличним святом – діти і дорослі просто неба співали та грали українську музику.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Вікторія Жуйко-Сабо, День української музики став продовженням фестивалю вуличного піаніно, який у місті започаткували влітку.
“Сьогодні ми розширяємо формат нашого фестивалю. Ми бачили і ансамбль бандуристів, і дуети і тріо, і вокал, і поєднання інших інструментів. Основна ідея, яку ми пропагуємо – українка народна пісня”, – розповіла ведуча свята Інна Боговська.
Музикувати до вуличного піаніно містяни прийшли у вишиванках. Тут грали на бандурах, гітарі, піаніно, співали діти та дорослі. У вуличному святі музики взяли участь як родинні колективи, так і учні музичної школи. Долучитись до співів запрошували перехожих. Організатори сподіваються, що вуличні співи та гра стануть традицією для Ужгорода.
“Ідея вуличного мугикання виникла раніше, коли відбувся перший фестиваль, це було в серпні. Я сподіваюсь, це не останній захід, просто зараз настає холодна пора, але як тільки почнеться тепло, то ми знову продовжимо”, – розповіла організатор свята Христина Зеленько.
Нагадаємо, Міжнародний день музики був заснований за ініціативою Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО, у всьому світі його щорічно відзначають 1 жовтня.


Про Захід