Податкові новації вивчали в Мукачеві

Опубліковано:

 У м. Мукачево відбувся семінар, де обговорювалися діючі, а також очікувані новації у податковому законодавстві. Перед підприємцями та головними бухгалтерами підприємств виступили голова Ради територіального відділення Всеукраїнської громадської організації “Асоціація платників податків України” в Закарпатській області Марта Волощук, начальник інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Закарпатській області Алла Дацюк, голова Закарпатського територіального відділення федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України Ярослав Голубка, а також представники “СВЦ Міндоходів України” у Закарпатській області Володимир Москаленко та “Всеукраїнського бухгалтерського клубу” Людмила Сег.

Розпочав семінар перший заступник начальника Мукачівської ОДПІ Роман Жибак. Він розповів представникам бізнес-громади Мукачівщини, а їх на семінарі нараховувалося понад 80 осіб, про концепцію реформування податкової системи, відповідно до якої очікується скорочення кількості податків з 22 до 9.

Також він зазначив, що з метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об'єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

Марта Волощук розповіла присутнім про новини в оподаткуванні пасивних доходів, про очікуване реформування податку з доходів фізичних осіб та про особливості оподаткування військовим збором. Так, з метою зниження навантаження на фонд оплати праці розроблено кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Окремо доповідач виділила питання військового збору, яким обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Алла Дацюк розповіла присутнім про те, що Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” внесено ряд змін до Розділу V “Податок на додану вартість”, що наберуть чинності з 1 січня 2015 року. У своєму виступі фахівець детально роз'яснила новації у податковій звітності з ПДВ, податкових накладних та їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрації платників ПДВ та електронному адмініструванні податку на додану вартість.

Мукачівська ОДПІ


Про Захід