Закарпатці вчинять самосуд над ромами, якщо ті не перестануть красти

Опубліковано:

 До сільради надійшло більше 50 заяв від селян про безчинства місцевих циган. Люди погрожують вчинити самосуд. Сільська влада вирішила втрутитись і запросила на чергову сесію представників ромської громади та керівництво правоохоронців району, щоб спільно знайти вихід із ситуації.

У вівторок у Ракошині відбулась чергова сесія сільради. Основне питання –  спустошливі набіги домбоківських ромів на сільгоспугіддя селян. Сільський голова на сесію запросив керівництво Мукачівської міліції та представників національного барона ромів Калмана Лакатоша, але ні одні,  ні інші на сесію не прийшли. Від правоохоронців  був тільки дільничний, від  ромів – Домбоківський староста.  Ромський староста радить спочатку  впіймати рома на гарячому, а  він уже з ним розбереться.

Такі слова викликали  обурення  депутатів. До сільського голови надійшло понад 50 заяв від селян та одна колективна скарга,  під якою підписалося більше 30 людей, і це все тільки за останній час. Сільський голова  наголосив, що незабаром дозріють фрукти, а за селом  в урочищі “сади”,  де земля розпайована і належить селянам, як  тільки настане сезон збору урожаю,  роми  можуть розграбувати все, викликавши нову хвилю обурення ракошинців. І тому депутати застерегли старосту, щоб до того часу навів у Домбоківському поселенні лад. 

Про Захід