У Хусті хочуть відкрити сучасну кардіолабораторію з допомогою Світового Банку

Опубліковано:

У Закарпатті за 2013 рік зареєстровано 668865 осіб, які хворіють на серцево-судинні захворювання. Понад 330 тисяч − гіпертонічна хвороба, 261 − ішемічна та майже тисяча випадків − гострий інфаркт міокарда, − про це сьогодні, 30 вересня, повідомив головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Роман Соскида.
Протягом минулого року в області від серцево-судинних захворювань померло 7600 осіб.
Значною мірою на кількість таких захворювань впливає спосіб життя, зокрема, зайва вага, куріння, гіподинамія тощо. Як зазначив, Роман Соскида лише за рахунок зниження тютюнопаління можна сягнути значного ефекту у профілактиці таких захворювань.
У перспективі планується створення катетеризаційної лабораторії на базі Хустського ЦРЛ у рамках співпраці з Проектом Світового банку “Поліпшення здоров'я на службі у людей”, загальною вартістю 5,523 мільйонів USD/
Хуст оптимальна точка, адже у радіусі сто кілометрів в межах області є можливість доправити хворого протягом 3-х годин до лабораторії. А цього часу якраз вистачає, для того, аби запобігти інфаркту міокарда, або принаймні зменшити наслідки від хвороби.
Однак на місці спеціалістів не має, тож мобільні бригади будуть виїжджати з Ужгорода та працювати в Хусті у режимі чергування. Водночас будуть готуватися нові фахівці на базі кардіоцентру.
За умова проекту 10 відсотків коштів має бути забезпечено з обласного бюджету − це 500 тисяч гривень.
На базі обласного клінічного кардіодиспансеру з 2007-го року працює рентген-хірургічне відділення, де виконується майже весь спектр малоінвазивних втручань при ішемічній хворобі серця безкоштовно, за кошти держбюджету.
Кількість операцій на відкритому серці з допомогою штучного кровообігу постійно зростає. У 2013-му році проведено 126 оперативних втручань, у 2012-му − 93. Вже за перше півріччя 2014-го року проведено 77 оперативних втручань, з них аортокоронарних шунтувань − 35. За словами Романа Соскиди до кінця поточного року планують провести 150 операцій.
Вдалося зменити смертність від гострого інфаркту міокарда. Так, зокрема, у 2012-му році від цієї хвороби померло 305 осіб, а у 2013-му тільки 163. За перше півріччя поточного року цифра зареєстровано 89 таких випадків.

Про Захід


Про Захід