Хустщина: за вирощування наркотиків закарпатка відповість перед Законом

Опубліковано:

 Щороку правоохоронці Хустщини на території обслуговуванняпроводять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою”Мак”. Проведення таких заходів триватиме до 26 вересня 2014 року. Пише Агнеса Куртяк, Хустський МВ УМВС

 На своїй адміністративній дільниці старшим дільничним інспектором міліції Віктором Войнагій, було виявлено та вилучено 237 стебел снодійного маку. Жінка пояснювала правоохоронцю, що мак ростила для домашньої випічки.Рослини вилучено та відправлено на експертизу, а жінці доведеться відповідати перед Законом за вирощування маковиння.

 Щоб застерегти громадян від необдуманого кроку, попереджаємо: за посівмаку та конопель можна понести адміністративну та кримінальнувідповідальність, а саме:

 – за незаконний посів маку чи конопель наступає адмінвідповідальність за ст. 106-1; 106-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення(тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від дев'яти довісімнадцяти, а на посадових осіб –  від вісімнадцяти до сорока п'ятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

 – незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількостівід ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесятирослин караються штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженнямволі на строк до трьох років (ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України).

 Керівник міліції Василь Турдай наголошує, що посіви маку та коноплі дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють охорону посівів державною службою охорони. Усім іншим громадянам, навіть за квітку маку чи кущ коноплі та не значні посіви загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

 У разі виявлення незаконного вирощування нарковмісних рослин чи посівівна присадибних

 ділянках дикоростучих кущів конопель просимо громадянтелефонувати на лінію “102”.

 

Про Захід