Рух «ЧЕСНО» має кілька запитань до Ковача, Ланьо, Балог та Ратушняка

Опубліковано:

Сьогодні, 26 вересня, в Ужгороді відбувся круглий стіл “Дорожня карта реформ для майбутнього парламенту”. Захід пройшов з ініціативи “Реанімаційного пакету реформ” та громадського руху “ЧЕСНО”. Громадськості презентували покрові плани впровадження реформ у важливих галузях. Ужгород став першим містом, в якому представили “Дорожню карту”, перелік конкретних заходів в сфері зміни державного законодавства, які повинні бути ухвалені протягом наступних двох сесій майбутнього парламенту.

Олег Рибачук один з ініціаторів громадського руху “ЧЕСНО” відзначив основні критерії, які перевіряє рух. Зокрема − це чесна і відкрита біографія кандидата, наступний пункт − доступна кожному декларація про доходи політиків: ми хочемо, аби ця інформація була загальнодоступна будь-кому. Адже маємо знати звідки фінансується виборча кампанія. Даємо всю можливу інформацію про кандидата, а виборець сам вирішує голосувати йому за нього чи ні. Маємо знати, хто конкретно фінансує партію, адже не таємниця, що кампанії часто фінансують олігархи, які потім впливають на рішення політсил. − Наголосив Олег Рибачук, − тому ми кажемо, покажіть, хто фінансує партію, звідки набрався виборчий фонд, і прозвітуйте фінансово мінімум за 5 днів до виборів.”

Адже, як відзначив пан Олег, вони хочуть зміни системи, а не облич в системі. І наразі саме молодь буде визначати, яким політичним партія дати майбутнє, а вибрати зараз з кого є. Лозунг “Майбутнє вибирає молодь” − це має перестати бути просто слоганом, а має стати реальністю.”, − відзначив Олег Рибачук.

Вадим Міський один з експертів “Реанімаційного пакету реформ”: “Маємо питання до п'ятьох мажоритарних кандидатів в Закарпатті. Насамперед до пан Василя Ковача і Михайло Ланьо, які голосували за диктаторські закони. Також маємо питання кандидатів, які фігурують у гучних антикорупційних розслідуваннях. Зокрема до Віктора Балоги щодо оренди Мукачівського замку та до Івана Балоги щодо скасованого рішення облради по малим ГЕС. Крім того, є питання і до Сергія Ратушняка у розрізі умов виділення великої кількості земель в Ужгороді.”

До речі, на круглий стіл запрошували майже всіх кандидатів в депутати на позачергових виборах до парламенту, однак був присутній тільки Іван Колодій, які йде на вибори в партійному списку “Батьківщини” та Сергій Кисиличин теж кандидат від партії “Батьківщина” але на одномандатному виборчому окрузі №68. Обоє кандидатів відзначили, що не бачать проблем в тому, аби підписати меморандум.

Про Захід


Про Захід