У Закарпатському угорському інституті розпочинають навчання (ФОТО)

Опубліковано:

 Сьогодні у приміщенні реформатської церкви міста Берегова відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ. На заході побував й Прем'єр-міністр уряду Угорщини Віктор Орбан, голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, перший заступник голови облради Василь Брензович, Генеральний консул Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаі, представники місцевої влади, – пише прес-служба Закарпатської облради.

Перед початком урочистої церемонії глава уряду Угорщини Віктор Орбан оглянув реконструйовану частину головного корпусу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II.Минулоріч була підписана рамкова угода угорського уряду про співпрацю із Закарпатським угорським інститутом імені Ференца Ракоці II.Угодою було передбачено “забезпечити необхідними ресурсами для функціонування і розвитку у Берегові вищого навчального закладу”.

Голова ОДА Василь Губаль вважає, що вклад сусідньої держави в розвиток гуманітарної сфери краю доволі значний. “В рамах програми Східного партнерства на Закарпатті вдалося оновити значну кількість освітніх закладів. І це ті кроки, які свідчать про реальну допомогу наших сусідів”, – констатував керівник краю.

Голова облради Іван Балога зазначив, що гуманітарну співпрацю з угорськими партнерами слід продовжувати й надалі, адже те, що на Закарпатті для угорської громади створений такий потужній навчальний центр – чудовий приклад результативного партнерства із сусідами. “Цей вуз став не тільки архітектурною окрасою Берегова, тут створені всі умови для якісної підготовки фахівців. Хочу висловити вдячність всім, хто причетний до реалізації нашої угоди, щиру подяку і за цю установу, і за всі заклади, які ремонтувались за кошти угорської сторони”, – зазначив Іван Балога.

“Ці інвестиції символізують підтримку закарпатських угорців з боку уряду Угорщини і надають впевненості у завтрашньому дні”, – в свою чергу додав перший заступник голови облради Василь Брензович.

Як повідомила президент інституту Ілдіка Орос нині в закладі навчається понад тисячі студентів з різних куточків краю. Перших студенів в закладі прийняли 1994 року, тоді тут навчалося 14 студентів. Нині в інституті працюють шість кафедр та три відділення. Тут ведуть підготовку істориків, філологів, географів, математиків. У 1999 році були створені науково-дослідні центри. Найголовніші дослідницькі програми інституту спрямовані на вивчення вживання угорської мови в регіоні, історії краю, а також на дослідження міжетнічних відносин.

На урочистостях студентів вітали представники влади, керівництво закладу, представники релігійних громад краю.


Про Захід