Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан: «Нам потрібен сильний сусід»

Опубліковано:

 Сьогодні на Закарпаття з офіційним візитом прибув Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. На кордоні, в залі пункту пропуску “Лужанка” відбулася зустріч з керівництвом області – головою облради Іваном Балогою, головою ОДА Василем Губалем, першим заступником голови облради Василем Брензовичем, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Василь Губаль зазначив, що візит Прем'єр-міністра Угорщини в черговий раз підтверджує підтримку України і добросусідські наміри Угорщини. Це особливо важливо зараз, коли наша країна переживає найважчі часи своєї новітньої історії. Як позитив відзначив той факт, що нині у владі на Закарпатті працює єдина команда, яка має спільні погляди на розвиток краю.

Віктор Орбан заявив, що Угорщина виступає за те, щоб ситуація і Україні була стабільною. “Нам потрібен сильний сусід. Ми прагнемо, щоб у вашій країні був мир та спокій. Ми хочемо відвертого діалогу та готові до подальшої співпраці та підтримки. Наші двері завжди для вас відчинені, ми будемо допомагати у вирішенні проблем, які ви озвучите”, – звернувся Прем'єр-міністр Угорщини до керівництва області.

Іван Балога зауважив, що обласна влада буде все робити для збереження стабільної ситуації в краї, конфесійного миру. Серед основних пріоритетів своєї діяльності виділяє розвиток транскордонних зв'язків, передусім – зі своїми ближніми сусідами.

“Важко переоцінити і значення підписаної угоди між Закарпатською обласною радою та Міністерством закордонних справ Угорщини про співпрацю у виконанні проектів розвитку, що здійснюються в рамках програми Східного партнерства. За три роки співпраці в нашій області завдяки співфінансуванню угорської сторони реалізовано проекти у 75 установах соціальної сфери. Цього року планується реалізувати загалом 25 таких спільних інвестиційних проектів в закарпатських закладах освіти, медицини та культури”, – зазначив Іван Балога.
Керівник ради висловив сподівання, що і надалі співпраця як на регіональному, так і на державному рівнях продовжуватиметься, розвиватиметься і поглиблюватиметься.

Василь Губаль зауважив, що влада високо цінує взаєморозуміння та готовність до співпраці Угорщини у сфері розвитку прикордонної інфраструктури.
“Обласна влада підтримує реконструкцію, розбудову діючих та відкриття нових пунктів переходу на українсько-угорському кордоні. За рахунок фондів ЄС у рамках програми прикордонного співробітництва Європейський інструмент сусідства та партнерства передбачено реконструкцію трьох пунктів пропуску. Важливо і те, що планується будівництво об'їзної автомобільної дороги навколо міста Берегова. Це дозволить з'єднати основні транспортні магістралі області, збільшити пропускну здатність цього пункту переходу, розвантаживши пункт пропуску “Тиса”, – зазначив Василь Губаль.

В цих проектах як запевнив Віктор Орбан Угорщина надає і надаватиме підтримку. Окрім того в ході перемовин ним було запропоновано розробити проекти, які будуть реалізуватися на Закарпатті в наступні роки і за фінансової підтримки Угорщини. Голова ОДА Василь Губаль запевнив, що влада області буде працювати максимально прозоро над спільними проектами. “Ми зробимо все від нас можливо, щоби не існувало бюрократичних зволікань. Всі наші дії будуть максимально швидкими та прозорими для громади Закарпаття”, – зазначив керівник краю.


Про Захід