Ратушняк вважає ополченців − героями, а Шевченка − символом від царської охранки

Опубліковано:

Сергій Ратушняк, колишній голова Ужгородської міської ради, на своїй сторінці в мережі фейсбук пробує себе у жанрі літературної критики. У розлогому опусі з присвятою “Івану Петровцію, поету і громадянину” екс-мер Ужгорода критикує Тараса Шевченка як поета та переконує, що символом нації Кобзар став завдяки спецслужбам царської Росії.

“Т.Г. Шевченко -геніальний художник, але поет – з натяжкою,- талановитий. 70% поезії в загалі – не в рифму. Що ж до змісту. І ЦЕ ГОЛОВНЕ!!! ВІН НЕСКІНЧЕНО ДЕПРЕСИВНИЙ! Шекспір і Байрон, Гёте і , зірка-зірок і геній людства – Пушкін,- не є символами і лідерами націй. Їх таланти і генії – гордість націй і людства. Як і нашого Тараса Григоровича Шевченко. Але не символи-лідери. Шевченко був, заздалегідь, нав'язаний як символ нації українцям царською охранкою (спец.службою) Російської Імперії. І допоки ми від православ'я московського і Шевченка – символа не позбавимось – над нами карма і прокляття третьосортності і покірності в'ючних мулів.”, − просторікує Сергій Ратушняк.

Все б нічого, якби колишній мер Ужгорода обмежився критикою творчості Шевченка. Однак далі Сергій Ратушняк проходиться і по сьогоднішній ситуації в державі, називає ополченців героями, які борються проти “галицького “свободівського” гавкання”:

“А так покричати під його пам'ятниками, де він гераклом зображений, а по життю маленькій, пузатенькийиі сумно згорблений (т.б. обман), позакривати рота всім тим, хто не балакає по галицьки, “хто не скаче – той москаль!”…

Багато розуму і гідності не треба. Ось маємо бунт Криму і сходу. Попри Путіна і криміналу і шушери ахметовської і єфремівської там є і дійсні герої- ополченці, які повстали проти цього галицького “свободівського” гавкання. І кладуть за це й свою душу й тіло. А ми – замість разом позбавились від гнобителів – олігархів, – з їхньої ж зграї і обрали тіло… І вбиваємо один одного, і даємо московській і всесвітній кримінальній наволочі нас різати, гвалтувати, грабувати.”

Лариса РОМАНЮК Про Захід


Про Захід