Будинок за 20 тисяч можна побачити на «Тур’ЄвроЦентрі»

Опубліковано:

Сьогодні і завтра Ужгород – центр туризму. Тут нині, 25 вересня, стартувала щорічна виставка “Тур'ЄвроЦентр”.
13 районів області представили на площі перед облмуздрамтеатром свої туристичні принади. Були й окремі господарі, що творять туристичне обличчя краю. Зокрема – винороби та пасічники.
Василь Фегир із мукачівського села Залужжя каже, що виставка-ярмарок – нагода завести нові знайомства та корисні контакти. Сам він – пасічник у третьому поколінні, тут представляє свій мед – коштує від 80 до 100 грн за літр. 80 грн вартує і літр медовухи.
Родина виноробів Гегедош із мукачівського села Завидово констатує, що участь у ярмарку – радше для заведення нових контактів. А рівень продажу вина у порівнянні із винними фестами, звичайно, в рази менший.
Андрій Тищенко – представник фірми, що займається велопрокатом – демонструє велопарк. Каже: якщо три роки тому для цього було 3 велосипеди, то зараз уже 15 і їх буде ще більше. Оренда велосипедів стає популярною, особливо серед студентів. Коштує таке щастя – від 36 до 50 грн на добу.
Також Андрій Тищенко розповів нам про так званий туризм майбутнього, який у Західній Європі та США – уже давно звичне явище. Це – кемпер – туристичне життя у будиночках на колесах, котрі чіпляються до автівок.
“У нас такий вид туризму лише у перспективі, – зазначає Андрій Тищенко. – Перш за все через ціну – найдешевший коштує від 20 тисяч доларів. Інший нюанс – водій повинен вправно водити автівку і мати права відповідної категорії”.
У будиночку на колесах є все, чого так треба нормальній людині: туалет, душова, кухня, рукомийник, електроплита, диван, стіл, шафа. До кемперу можна підвести комунікації – воду, каналізацію, електроенергію. Тож хто хоче глянути на будиночок – може це зробити сьогодні або завтра.
На відкритті нинішньої виставки традиційно виступили керівники Закарпатської ОДА, облради, Ужгородської міської ради. Вони ж вручили нагороди фахівцям туристичної галузі краю.
Втім варто констатувати – розмах Тур'ЄвроЦентру щоразу зменшується. Якщо раніше виставка займала чи не половину спорткомплексу “Юність”, то зараз – значно менше площі. Зменшується й кількість учасників, у тому числі – й з інших країн.
“Про Захід”


Про Захід