Чи отримають закарпатці багаторічні шенгенські візи?

Опубліковано:

Єврокомісар просить відкривати нашим громадянам “довгі” візи

Європейський комісар Сесіллія Мальмстрем, яка курує питання внутрішніх справ і спільної візової політики європейських країн, звернулася до урядів усіх шенгенських країн із проханням видавати українським громадянам якомога більше “довгих” віз. Повідомляє “Закарпатська правда”

Зокрема в Єврокомісії підкреслюють, що країнам-членам слід використовувати своє право видавати багаторічні візи набагато активніше, ніж це відбувається сьогодні, а також вимагати менше документів у тих, хто звертається за візою, пише “ЄвроПравда”.
У коментарі кореспонденту “ЄвроПравди” в Брюсселі комісар підтвердила, що направила звернення стосовно видачі українцям багаторічних шенгенських віз. “Я послала лист усім країнам-членам, в якому наголосила використовувати максимальні можливості, надані візовим кодексом для ослаблення візового тиску на українських громадян. Знаю, що деякі країни демонструють успіх у цьому, але не всі”, – зазначила єврокомісар.
Офіційна статистика видачі українцям багаторічних віз зараз не оприлюднюється, але відомо, що цей відсоток невеликий у більшості країн за рідкісним винятком (у числі держав, які найбільш активно видають багаторічні візи – Польща, Чехія, Словаччина).
Хоча звернення С. Мальмстрем формально носить рекомендаційний характер для країн-членів, але більшість консульств в Україні підтвердили, що мають намір дотримуватися цих рекомендацій.

 

Про Захід